Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 3452
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Klasyka Żywa” w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego

Sobota, 21 lutego 2015, 6:20
Aktualizacja: 14:12
Autor: Polka
Wałbrzych: „Klasyka Żywa” w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego
Fot. Polka
27 lutego 2015 na deskach teatru odbędzie się premiera nowego spektaklu "Balladyna, kwiaty Ciebie nie obronią". Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Balladyna Wojciecha Farugi jest reinterpretacją klasyki Juliusza Słowackiego, w której na nowo zostały przedstawione zawarte w niej wątki. Dla autorów cennym elementem było odkrycie i zaprezentowanie tajemnic Balladyny, które w oryginale zostały nie dopowiedziane.

Nowa opowieść zabiera widzów do wnętrza głowy panny młodej, która występuje na przekór wszelkim normom społecznym. Historia przedstawia losy zbrodniarki, która uwikłana w dramat wchodzi na drogę bez powrotu. Spektakl ukazuje to co realne i nierealne splatając w niemożliwą do jednoznacznego rozdzielenia grze.

Balladyna nie była j jedyną inspiracją dla autorów, którzy wykorzystali również inne utwory Słowackiego m.in. „Beatrix Cenci”, „Mindowe”, „Książę Niezłomny” i „Maria Stuart”.

Premiera nowej klasyki już w następny piątek 27.02.2015 o godz. 19.00 na Dużej Scenie TDSz.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group