Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4033
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Koalicja zmobilizowana

Niedziela, 6 października 2019, 8:35
Aktualizacja: Wtorek, 8 października 2019, 8:34
Autor: red
Wałbrzych: Koalicja zmobilizowana
Fot. użyczone
Koalicja Obywatelska w regionie wałbrzyskim pokazała siłę zapełniając po brzegi aulę w wałbrzyskim PWSZ. Komisarz Elżbieta Bieńkowska i wszyscy mówcy podkreślali, że 13 października czekają nas najważniejsze wybory od 30 lat.

Gościem honorowym konwencji Koalicji Obywatelskiej była komisarz Elżbieta Bieńkowska, która odwoływała się do społecznego sumienia wyborców mówiąc:
- Z perspektywy Brukseli bardziej widać jak jesteśmy tłamszeni, ale wierzę, że to się zmieni.

Była Ministra Rozwoju Regionalnego, senatorka VIII kadencji oraz Ministra Infrastruktury i Rozwoju mówiła o konieczności walki o wolność:
– Po 30 latach znowu walczymy o wolność sądów, mediów, o decydowanie kogo możemy kochać, a kogo nie, itd. Znów ktoś nam mówi jak mamy żyć, a myśleliśmy, że reżim mamy już za sobą.

Tomasz Siemoniak, poseł, były Minister Obrony Narodowej, przypominał o naszej dolnośląskiej tradycji, o pokoleniach, które budowały tożsamość na naszej dolnośląskiej ziemi, kontrując wypowiedzi obozu rządowego o Dolnym Śląsku jako eksperymencie socjologicznym.
Nieformalny lider KO dr Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha, przytoczył znane słowa Winstona Churchilla: „Nigdy, przenigdy się nie poddawaj” i zachęcał do ignorowania sondaży, które już nie raz zawiodły. Samorządowcy, m.in. Prezydent Wałbrzych, a także zaproszona na konwencję Prezydent Świdnicy Beata Moskal- Słaniewska przytaczali przykłady świadczące o tym, że strona rządowa już teraz małymi kroczkami zabiera kolejne kompetencje samorządom i kolejne pieniądze. Padały retoryczne pytania: „Czy chcemy żyć w centralnie zarządzanym, reżimowym Państwie?, „Czy chcemy żyć bez wolności i w strachu?”, „I czy zawalczymy o to, co zdobyliśmy w 1989 roku?

Samorządowcy z Dzierżoniowa, Ząbkowic, Kłodzka, Wałbrzycha i Świdnicy przedstawiali kandydatów na posłów i senatorów, podkreślając ich dobre przygotowanie merytoryczne i fakt, że są osobami znającymi region. Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Partia Zielonych i Inicjatywa Polska mówiły jednym głosem podkreślając zgodność , jednomyślność i gotowość na zbudowanie wspólnego rządu. Entuzjazm wywołały też pozdrowienia nagrane dla uczestników konwencji przez kandydatkę na Premierę przez Małgorzatę Kidawę Błońską.

Twoja reakcja na artykuł?

18
34%
Cieszy
1
2%
Hahaha
2
4%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
4%
Złości
29
55%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (53)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group