Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 5473
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kobieta z 3 promilami

Czwartek, 31 grudnia 2020, 10:31
Aktualizacja: 12:13
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kobieta z 3 promilami
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze wyeliminowali ubiegłej doby z ruchu czterech nieodpowiedzialnych kierowców. Dwóch z nich wsiadło za kierownice swoich samochodów pod wpływem alkoholu. Kolejno trzeci kierujący prowadził pojazd pomimo orzeczonego zakazu sądowego i dodatkowo był poszukiwany przez wałbrzyski sąd do odbycia kary pozbawiania wolności. W ręce policjantów podczas jazdy wpadł jeszcze jeden przestępca drogowy, który miał cofnięte uprawniania.

Minionej środy po godzinie 1:00 policjanci z wałbrzyskiej drogówki zatrzymali w Borównie 20-letniego mieszkańca naszego miasta, który poruszał się samochodem pomimo orzeczonego zakazu kierowania pojazdami wydanego w 2019 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, a obowiązującego do 2022 roku. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, iż jest on osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawiania wonności.

Kilka godzin później – po godzinie 9:00 - tym razem w Wałbrzychu na ul. Uczniowskiej w ręce policjantów z „drogówki” wpadł podczas kontroli drogowej 31-latek. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego wsiadł za kierownicę pomimo iż w 2019roku – decyzją Starosty Wałbrzyskiego - utracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia około godziny 14:00 na ul. Limanowskiego w Wałbrzychu mężczyzna kierujący samochodem osobowym uszkodził zaparkowany inny pojazd, a następnie uderzył w barierki ochronne. W wyniku sprawdzenia stanu trzeźwości, badanie wykonane przez policjantów wałbrzyskiej drogówki wykazało 2,94 promila alkoholu w organizmie u 43-letniego mieszkańca naszego miasta.

Ostatni nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy wałbrzyskiej prewencji po godzinie 20:00 na ul Niepodległości w Wałbrzychu . 31-letnia mieszkanka naszego miasta kierowała samochodem osobowym mając 3 promile alkoholu w organizmie.

Teraz wszyscy podejrzani staną przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, bądź pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami można trafić za kraty więzienia na 2 lata. Za poruszanie się samochodem pomimo wydanego przez sąd zakazu kierowania pojazdami grozi natomiast kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

4
18%
Cieszy
7
32%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
10
45%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group