Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 6774
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kogo chcą oszukać?

Piątek, 13 października 2023, 10:23
Autor: Jerzy Langer
Wałbrzych: Kogo chcą oszukać?
Fot. red
– Osoby publiczne nie mają takiego komfortu jak przysłowiowy Kowalski. Mają oni prawo do własnych poglądów, do ich zmiany. Ale hipokryzja jest jedną z cech z którą należy walczyć. Dlatego postanowiłem napisać tekst, który obnaża zakłamanie lokalnych elit – pisze radny miejski Jerzy Langer.

Kogo chcą oszukać Roman Szełemej i Sylwia Bielawska?

Jedna twarz dr Romana Szełemeja jest znana jako polityka wspierającego tzw. strajk kobiet, „marsz czarnych parasolek”, krytykującego orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dot. ochrony życia. Jako jeden z liderów PO (KO) z pewnością identyfikuje się z ostatnio opublikowanymi postulatami, nazywanymi dla zmyłki konkretami programu wyborczego Koalicji Obywatelskiej.

Podobne poglądy prezentuje protegowana prezydenta Wałbrzycha, ubiegająca się o mandat posła wiceprezydent Sylwia Bielawska. Pewnie Pani Sylwia wolałaby, żebym napisał, że stara się o mandat posłanki a nie posła, ale pozostanę przy swoim ze względu na moje konserwatywne poglądy.

Mają prawo mieć takie poglądy? Oczywiście, że tak. Przecież każdy człowiek ma prawo do własnych poglądów i życia wg. własnej woli, o ile nie narusza obowiązującego prawa.

Więc, w czym problem? Pewnie nie tylko mnie razi to, że osoby o takich poglądach, wspierające wspomniane wyżej postulaty wyborcze, w tym: Likwidację Funduszu Kościelnego; Eliminację religii ze szkolnych świadectw; Aborcję na życzenie; Likwidację klauzuli sumienia; Dostęp do „antykoncepcji awaryjnej”; Ustawę o związkach partnerskich - często uczestniczą w uroczystościach religijnych. Prawdą jest, że Kościół jest otwarty dla każdego, nawet dla największych grzeszników, o ile przychodzą do niego dla Boga lub Go poszukują. Ale przecież prezydent R. Szełemej i jego protegowana S. Bielawska siadając w pierwszej kościelnej ławce dobrze wiedzą, że oszukać Boga się nie da. Więc kogo chcą oszukać? Proboszcza który ich wita? Raczej liczą na naiwność wiernych nie mających świadomości, że poglądy tych polityków są sprzeczne z nauką Kościoła Katolickiego.

A czym katolik powinien się kierować mówi „Vademecum wyborczym katolika”. Dokument Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski został opublikowany 21 września br., w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych. Poniżej fragment tego dokumentu:

Wartości nienegocjowalne

W tych sprawach, które dotyczą istoty porządku moralnego, prawy rozum nie pozwala na kompromisy. W konsekwencji katolicy:
a) opowiadają się bezwarunkowo po stronie prawa do życia od poczęcia do naturalnego kresu, które to prawo „stanowi fundament współżycia między ludźmi oraz istnienia wspólnoty politycznej”;
b) z równą determinacją zabiegają o ochronę praw rodziny, opartej na monogamicznym małżeństwie osób przeciwnej płci. Uważają zatem za niedopuszczalne zrównanie z rodziną innych form współżycia;
c) stoją na straży zagwarantowania prymatu rodziców w wychowaniu swoich dzieci;
d) bronią wolności sumienia i wolności religijnej, stanowiącej „serce praw człowieka”;
e) sprzeciwiają się budowaniu świata „tak, jakby Boga nie było”;
f) są zaangażowani na rzecz wewnętrznego i zewnętrznego pokoju, będącego podstawowym warunkiem realizacji dobra wspólnego;
g) troszczą się o etyczny kształt procesów gospodarczych, sprzeciwiając się „ekonomii, która zabija”.

Z pełnym tekstem „Vademecum wyborczym katolika” można się zapoznać na stronie Konferencji Episkopatu Polski: https://episkopat.pl/vademecum-wyborcze-katolika-dokument-rady-ds-spolecznych-kep/

Jerzy Langer

Twoja reakcja na artykuł?

43
44%
Cieszy
18
19%
Hahaha
5
5%
Nudzi
2
2%
Smuci
12
12%
Złości
17
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (58)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group