Czytających: 5563

Wałbrzych: Kolarze Górnika po kolejnych startach

Wtorek, 9 czerwca 2015, 10:24
Aktualizacja: 10:26
Trwający sezon obfituje w imprezy kolarskie, a zawodnicy LKKS Górnik DSR Author Wałbrzych przez ostanie dwa tygodnie nie mieli chwili wytchnienia od rowerowych imprez.

W terminie 22-24 maja w Strzelcach Krajeńskich rozegrana została kolejna edycja Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. Przy okazji odbyły się tam również Międzywojewódzkie Mistrzostwa Makroregionu dla młodziczek i młodzików, czyli najważniejsza impreza kolarska dla tej kategorii wiekowej w sezonie. Nasi podopieczni pokazali się tam z dobrej strony zajmując kilka dobrych miejsc, które prezentujemy poniżej:

m-ce 5 Wiktoria Węgrzynowska

Tydzień później młodsza grupa wzięła udział w kryterium o Puchar Wójta Gminy Czernica. A oto jak wypadali nasi zawodnicy:

Kryterium o Puchar Wójta Gminy Czernica: 2. Mateusz Dereń, 6. Mikołaj Makowski, 16. Dominik Kopiwoda, 10. Karol Woźniak, 10. Wiktoria Węgrzynowska, 2. Krzysztof Skibiński.

O odpoczynku w długi weekend wałbrzyscy kolarze mogli zapomnieć, gdyż przyszło im startować w 3 imprezach. Team w składzie: Dominik Kopiwoda, Karol Woźniak i Nikola Bartków wystartował w Małym Wyścigu Pokoju w czeskiej Lanskoronie. Na starcie stanęło 125 zawodników, a w przypadku młodzików był to pierwszy taki międzynarodowy występ, gdzie ramię w ramię rywalizowali z rówieśnikami z Czech, Chorwacji, Niemiec, Słowacji czy Węgier. Po 4 etapach w klasyfikacji generalnej na miejscu 54. uplasował się Dominik Kopiwoda, na miejscu 63. Karol Woźniak, a na miejscu 104. wyścig ukończyła Nikola Bartków.

W tym samym czasie w Jeżowie Sudeckim odbyła się Czasówka Szybowcowa, gdzie po raz kolejny zawodnicy DSR Author pokazali się z dobrej strony. Zmaganiami w Turawie zakończyliśmy serię weekendowych startów, gdzie do rywalizacji przystąpili juniorzy.