Czytających: 5527

Żagań: Kolarze Górnika startowali w Żaganiu

Poniedziałek, 6 maja 2013, 12:38
Aktualizacja: 12:39
1 maja zawodnicy kolarskiego Górnika Wałbrzych DSR Author brali udział w ogólnopolskim kryterium ulicznym o Puchar Burmistrza Żagania.

Wśród młodziczek znakomicie spisała się Wiktoria Węgrzynowska, która w stawce 14 zawodniczek zajęła bardzo dobre 5. miejsce. Ósma była Kinga Rynia, 10. Szkudlarek Anna, 11. Bieniecka Arianna, a 12. Karolina Amanowicz.

W kategorii juniorów młodszych na starcie stanęło 24 zawodników, a reprezentanci DSR AUTHOR zajęli kolejno: Michał Nowak 8. miejsce, Krzysztof Skibiński 9., natomiast Damian Klimek był 11.

W wyścigu Kobiet Open (elita i juniorka) w stawce 16 zawodniczek dobry występ zanotowała Karolina Wolska, która w wyścigu open zajęła 7. miejsce, a w swojej kategorii 3.

Najwięcej emocji przyniósł wyścig mężczyzn open (elita, junior). W stawce 28 zawodników oprócz juniorów znaleźli się między innymi zawodnicy CCC Polsat Polkowice czy Bolmet Trek Legnica. Nasi juniorzy dzielnie radzili sobie ze swoimi bardziej doświadczonymi kolegami, jednak tuż przed końcem zostali zdublowani przez zawodników elity i większość musiała opuścić trasę. Jedynym, który sprostał trudom wyścigu, był Piotr Klimek, który w wyścigu open zajął 10. miejsce, a w swojej kategorii uplasował się na bardzo dobrym 7. miejscu.