Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2136
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolarze zainaugurowali sezon

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 5 marca 2018, 12:45
Aktualizacja: 12:48
Autor: PAW
Fot. użyczone
W sobotę 3 marca odbył się pierwszy dolnośląski wyścig kolarski w sezonie, były to jednocześnie Mistrzostwa Dolnego Śląska w kolarstwie przełajowym.

Ujemna temperatura i zimny, nieprzyjemny wiatr, mocno dokuczały wszystkim zawodnikom, ale dla kolarzy takie warunki nie stanowią przeszkody w sportowej rywalizacji.

Zawodnicy KKW Whyte Nexelo Wałbrzych (w sezonach 2015-2017 znanym jako KKW Superior Wałbrzych) startowali w wielu kategoriach wiekowych, od Młodzika (U-15) do Juniora (U-19). Już na początku zaraz po starcie wyścigu Młodzików było widać, że dwójka zawodników z Kluczborka mocno uciekła pozostałym, lecz zaraz za nimi jechał Nataniel Kluss (KKW), który był pierwszym zawodnikiem z Dolnego Śląska na mecie. W ten sposób klub zdobył pierwszą koszulkę mistrza. Następnym wyścigiem był start wszystkich kobiet od Młodziczek aż po Juniorki. W każdej kategorii startowały zawodniczki z naszego klubu KKW Whyte Nexelo Wałbrzych. Po drobnych problemach technicznych, na pierwszym okrążeniu Martyna Tomasik (kat. Juniorka) wyprzedziła wszystkie rówieśniczki i zdobyła dla klubu kolejną, drugą w tym dniu, koszulkę. W tym samym czasie w wyścigu Juniorek Młodszych Julia Tarnawska uciekła innym zawodniczkom, również tym ze starszych kategorii wiekowych i w ten sposób nasz klub wszedł w posiadanie już trzeciej koszulki mistrza Dolnego Śląska! Jednak to jeszcze nie był koniec, ponieważ ze znaczną przewagą nad konkurentkami w kategorii Młodziczek swój wyścig wygrała również Wiktoria Hejman. Na początku kolejnego wyścigu oddalił się od grupy jeden z Juniorów Młodszych, również pochodzący z Wałbrzycha Karol Woźniak (Górnik Wałbrzych), jednak Filip Brzóska, reprezentant KKW Whyte Nexelo nie odpuścił. Na ostatnim okrążeniu dogonił prowadzącego zawodnika i w dramatycznym finiszu wyprzedził go, wysuwając się na prowadzenie i ukończył wyścig na pierwszej pozycji.

Filip Brzóska skomentował:
„(…) koleżanki i koledzy z klubu wysoko postawili poprzeczkę. Po mistrzowskich tytułach w kategoriach ”Młodzik”, „Młodziczka”, „Juniorka Młodsza”, „Juniorka” i „Junior”– pozostało walczyć o najwyższą stawkę. Już od startu było jasne, że muszę gonić. Dlaczego? Zostałem skutecznie zablokowany na starcie i wyruszyłem z końca stawki Na trzecim okrążeniu stało się jasne, że walczę o tytuł- kolejne okrążenia to szybkie podbiegi i morderczy finisz, no i jest! Koszulka Mistrza Dolnego Śląska!”

W ostatniej kategorii wiekowej od samego początku prowadził Konrad Gut, zawodnik pochodzący z Olszyny, a od sezonu 2018 reprezentujący nasz wałbrzyski klub. Od pierwszego okrążenia, przez cały czas trwania rywalizacji, powiększał swoją przewagę nad drugim zawodnikiem. W ten sposób zdobyliśmy 6 koszulek mistrzów Dolnego Śląska. Dzięki tym wynikom oraz bardzo dobrej postawie pozostałych zawodników (Jakub Borkowski, Piotr Makowski, Gniewko Konsewicz, Paweł Wawrzyńczyk) wygraliśmy również klasyfikację drużynową.

W niedzielę 4 marca w ramach Pucharu Piastów Śląskich, na tej samej trasie co Mistrzostwa Dolnego Śląska, odbyły się powtórzone wyścigi w tych samych kategoriach wiekowych. Nasi zwodnicy potwierdzili swoją wysoką dyspozycję, powtarzając swoje wyniki z soboty. Takie rozpoczęcie pozwala z optymizmem myśleć o nadchodzącym sezonie startowym MTB, w którym głównym celem będą Mistrzostwa Polski i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group