Poniedziałek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3188
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolarze ze Szczawna Zdroju z sukcesami

Wiadomości: Czechy
Czwartek, 29 sierpnia 2013, 13:31
Aktualizacja: 13:32
Autor: PAW
Fot. UM Szczawno Zdrój
W ten weekend na terenie Czech odbyła się kolejna edycja kolarskiego maratonu MTB Manitou Železné hory České spořitelny.

Na starcie jak zawsze cała czołówka czeskiego kolarstwa MTB. Wśród zawodowców z grup Česká spořitelna – Specialized MTB, IVAR CS – Author Team oraz EP Energy Merida Biking Team. Na starcie zameldowali się również zawodnicy grupy kolarskiej Rainbow Pro Racing Team Szczawno-Zdrój.

Tradycją maratonu Manitou jest start z pięknego miejskiego rynku i przejazd przez zabytkowe uliczki starego miasta. Dużym utrudnieniem dla zawodników, a jednocześnie wielką atrakcją dla tłumu kibiców, jest odcinek trasy tuż po starcie. Kolarze muszą pokonać blisko 200 wąskich kamiennych schodów prowadzących w dół starówki.

Zawodnicy Rainbow Pro Racing Team po znakomitym starcie równie świetnie poradzili sobie ze słynnymi schodami. Dobry przejazd tego odcinka pozwolił na jazdę w czołówce peletonu już od pierwszych kilometrów. W połowie dystansu bardzo ostre tempo narzucili kolarze Symbio GIANT i Specialized MTB próbując rozerwać zasadniczą grupę. Losy wyścigu rozegrały się jednak na ostatnich kilometrach, gdzie zawodnicy mieli do pokonania kilka bardzo długich i stromych podjazdów, by następnie wąskim, ale szybkim odcinkiem trasy, zjechać do mety. Znakomicie w tych warunkach poradził sobie Tomasz Wiśniewski, który finiszował na 2. miejscu z niewielką stratą do zwycięzcy, Davida Plny z grupy EP Energy Merida Biking Team. Wojciech Wiśniewski, również jadący cały czas w czołówce, ukończył wyścig na 6. miejscu.

Za tydzień, dwóch nowych kolarzy grupy Rainbow Pro Racing Team Szczawno-Zdrój, wystartuje w wyścigu szosowym Tour de Rybnik, rozgrywanym w ramach BGŻ Pro Ligi. Pozostali zawodnicy wyjeżdżają na kolejny maraton MTB.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group