Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1903
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kolędowanie w Starej Kopalni

Niedziela, 21 grudnia 2014, 16:30
Aktualizacja: 19:05
Autor: Katarzyna Szwarc
Wałbrzych: Kolędowanie w Starej Kopalni
Fot. Katarzyna Szwarc
W ubiegły piątek w Starej Kopalni odbył się wyjątkowy Wigilijny koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

Gmach Sali Łańcuszkowej wypełnił się dźwiękami kolęd i pieśni bożonarodzeniowych. Na scenie wystąpili zarówno najmłodsi Wałbrzyszanie – grupy „Skarbeczki” oraz „Skarbki” – jak i starsi wykonawcy – grupa młodsza młodzieżowa i grupa reprezentacyjna Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Nie zabrakło też recytacji wierszy poświęconych Świętom Bożego Narodzenia oraz występu grupy kolędników.

W trakcie wieczoru, konferansjerki przybliżały publiczności fakty związane z Zespołem, ich podróżami zagranicznymi („Wałbrzych” najdalej zawędrował do Chin) oraz zachęcały do spróbowania swoich sił i przyłączenia się do jednej z grup taneczno-wokalnych. Zbierano również datki na rzecz podopiecznych z wałbrzyskich domów dziecka.

Oprócz Wałbrzyszan, na scenie pojawili się również specjalnie zaproszeni na tę okazję goście. Swoją obecnością wieczór uświetnił Chór z Głuszycy, Chór Fantazja i Monika Ogrodnik. Gwiazdą specjalną był Radosław Bielecki z popularnego wrocławskiego kabaretu Neo-Nówka.

Kabareciarz wykonał dwie tradycyjne, jednak lekko unowocześnione kolędy, przygrywając na akordeonie i gitarze. Złapał on również doskonały kontakt z publiką, namawiając do wspólnego śpiewania. Radosław Bielecki nawiązał też do swoich skojarzeń z naszym miastem, mianowicie do butów „Wałbrzychów” (znanych również pod nazwą „Kosze”), o których marzyły nastolatki w czasach PRL-u.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group