Wtorek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 1780
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolędowanie w Świebodzicach

Wiadomości: Region
Środa, 22 stycznia 2014, 6:25
Aktualizacja: 9:42
Autor: opr.red.
Fot. użyczone/www.swiebodzice.pl
Ponad dwie godziny śpiewania najpiękniejszych polskich kolęd, przy choince, szopce i pysznych chrustach. Rodzinne kolędowanie z burmistrzem Bogdanem Kożuchowiczem to co roku wyjątkowo udana i sympatyczna impreza.

W niedzielne popołudnie 19 stycznia sala główna Miejskiego Domu Kultury zapełniła się do ostatniego miejsca - sporo krzeseł trzeba było dostawić. Gospodarze spotkania: burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz wraz z małżonką Teresą, ciepło witali gości i zachęcali do aktywnego uczestniczenia w spotkaniu. Bo "Kolędowanie z burmistrzem" to nie tylko słuchanie kolęd - ale przede wszystkim śpiewanie ich przy akompaniamencie żywej muzyki. W tym roku na fortepianie pięknie grał ksiądz Mateusz Pawlica który wraz z prowadzoną przez siebie schollą, współprowadził imprezę z burmistrzem.

Chętnych do solowego odśpiewania kolędy nie brakowało. Można było podziwiać solistów w różnym wieku: od kilkulatków do seniorów. Najcieplej nagradzane były występy rodzinne: dziadków z wnukami albo rodziców ze swoimi pociechami. Do publicznego śpiewania zostali także namówieni radni oraz Chór Akord. Tytuły kolęd losował burmistrz Bogdan Kożuchowicz, ściągając z choinki bombki oznaczone konkretną kolędą. Tekst pieśni wyświetlany był na dużym ekranie tak, by wszyscy mogli się przyłączyć. Pani Teresa Kożuchowicz i pracownicy MDK z dyrektor Agnieszką Gielatą dbali, by miłym gościom nie brakowało herbaty, kawy i słodkości.

Każdy występ nagradzany był specjalną nagrodą, a ich fundatorami, oprócz Państwa Kożuchowiczów, byli także: OSiR, Szpital Mikulicz i przychodnie zdrowia: Nex-Medical oraz Miejski Ośrodek Zdrowia a także osoby prywatne.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group