Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6488
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Koleje Dolnośląskie wprowadzają nowy rozkład jazdy

Piątek, 2 września 2016, 17:11
Autor: red
REGION: Koleje Dolnośląskie wprowadzają nowy rozkład jazdy
Fot. red
Od 4 września, obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich. Poniżej przedstawione zostały najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów.

D1) Wrocław - Legnica - Bolesławiec - Węgliniec - Lubań:

W zakresie pociągów KD w zasadzie tylko niewielkie korekty minutowe odjazdów, wynikające z przesunięć pociągów w węźle wrocławskim. Największą zmianą jest przesunięcie z końcem wakacji przyjazdu pociągu EIC Łużyce do Bolesławca na 7:25 (przypominamy, że w pociągu tym na odcinku Węgliniec - Bolesławiec możliwy jest przejazd na podstawie biletów okresowych KD, z czego chętnie korzystają uczniowie szkół bolesławieckich).

D3) Wrocław - Żmigród - Rawicz:

Minimalne korekty odjazdów. Po wakacyjnej przerwie wraca dodatkowy poranny pociąg przyśpieszony Wrocław Żmigród, przyjeżdżający do Wrocławia Głównego na 6:30.

D5) Legnica - Świdnica - Dzierżoniów - Kłodzko - Kudowa-Zdrój:

Zakończeniu ulegną roboty torowe między Strzegomiem i Rogoźnicą dzięki czemu znikną uciążliwe przesiadki na autobusy komunikacji zastępczej na tym odcinku. Dalsze prace będą prowadzone między Legnicą i Jaworem, jednak dzięki staraniom za-rządcy infrastruktury, zmiany dotkną tylko pasażerów ostatnich, wieczornych pociągów, które na odcinku Legnica - Jawor przez dwa tygodnie (5-9 i 12-16 września) będą zastąpione autobusem.

D6) Wrocław - Wałbrzych - Jelenia Góra - Szklarska Poręba:

Na linii Wrocław - Jelenia Góra kontynuowane będą szerokie prace modernizacyjne. Między innymi rozpocznie się, zaplanowana na półtora roku, przebudowa stacji w Jaworzynie Śląskiej. Niestety, będzie to oznaczać kolejne utrudnienia dla podróżnych - nie wszystkie pociągi będą mogły kursować w najbardziej dogodnych dla pasaże-rów godzinach. Po zakończeniu prac w Jaworzynie możliwe będą przesiadki pomiędzy pociągami Wrocław - Jelenia Góra i Kłodzko - Legnica, wzrośnie także prędkość jazdy. W związku z zakończeniem wakacji, ostatni pociąg w kierunku Jeleniej Góry ponownie odjeżdżać będzie przed godziną 21, co pozwoli na przyjazd na 22:48. W przyszłym tygodniu na górskim odcinku Jelenia Góra - Szklarska Poręba Górna prowadzone będą roboty torowe - w związku z czym na wybranych fragmentach po-ciągi zostaną zastąpione autobusami.

D7) Wrocław - Jelcz-Laskowice:

Nastąpią jedynie minutowe korekty odjazdów, wynikające z odjazdów innych pociągów we Wrocławiu Głównym.

D8) Wrocław - Trzebnica:

Wystąpią drobne zmiany godzin przyjazdów i odjazdów, wynikające z organizacji ruchu w węźle wrocławskim m.in. podjęcia prac przygotowawczych do remontów po-między stacjami Wrocław Nadodrze i Psie Pole. Najistotniejsze zmiany dotkną pociąg dowozowy do Wrocławia na godzinę ósmą (przyjedzie 11 minut później) oraz do Trzebnicy (9 minut później). Skróceniu ulegnie dwu i pół godzinna przerwa pomiędzy odjazdami do Trzebnicy: pociągi będą odjeżdżać z Wrocławia Głównego o 16:54 a następnie już o 18:47 (zamiast 19:20).

D9) Wrocław - Strzelin - Kudowa-Zdrój:

Po zakończeniu prac między Strzelinem i Kamieńcem Ząbkowickim, pociągi z Wrocławia do Kudowy-Zdroju powracają z końcem wakacji z objazdowej trasy przez Wałbrzych i Nową Rudę na linię przez Bardo.

D10) Wrocław - Legnica - Zgorzelec - Görlitz - Dresden Hbf

Po polskiej stronie wystąpią jedynie drobne różnice minutowe w węźle wrocławskim. Po niemieckiej nadal prowadzone są roboty torowe pod Dreznem, co może skutkować doraźnymi zmianami rozkładu jazdy.

D12)Wrocław - Legnica - Lwówek Śląski - Jelenia Góra:

Rozkład jazdy prawie nie ulegnie zmianie. Pomiędzy stacjami Jelenia Góra i Lwówek Śląski zarządca infrastruktury wprowadził awaryjne (nieujęte w rozkładzie jazdy) ograniczenia prędkości do 10 km/h na długości aż 13,5 km. W związku z tym pociągi mogą doznawać opóźnień.

D15) Wałbrzych - Nowa Ruda - Kłodzko - Kudowa-Zdrój:

W związku z zakończeniem robót pod Strzelinem, na linię powrócą pociągi lokalne relacji Wałbrzych - Kłodzko. Wraz z zakończeniem wakacji przyśpieszeniu ulegnie odjazd ostatniego pociągu z Wałbrzycha - będzie przyjeżdżał do Kłodzka na godzinę 20:34. Na końcowym odcinku pomiędzy Polanicą i Kudową-Zdrój między 5 i 7 września prowadzone będą prace remontowe, co spowoduje wprowadzenie komunikacji zastępczej.

D16) Wrocław - Jaworzyna - Świdnica - Dzierżoniów:

Brak większych zmian w kursowaniu pociągów. Jedynie ostatni pociąg z Dzierżoniowa do Wrocławia będzie z końcem wakacji przyjeżdżał pół godziny wcześniej (o 19:56). W okresie 5-9 i 12-16 września, w związku z remontem torów pod Jaworem i zmianą rozkładu jazdy pociągu z Legnicy, nocne powrotne połączenie przesiadkowe z Wrocławia będzie realizowane godzinę wcześniej (odjazd z Jaworzyny o 22:40).

D19) Zielona Góra - Żary - Zgorzelec - Görlitz - Lubań - Jelenia Góra:

Pomiędzy Jelenią Górą i Węglińcem nie zaplanowano większych zmian w ruchu po-ciągów. Będą jednak prowadzone prace torowe pod Żarami i Zieloną Górą. Pod koniec września pociągi pojadą z Jankowej Żagańskiej objazdem przez Żagań. W październiku natomiast pomiędzy Nowogrodem i Zieloną Górą pojawią się autobusy komunikacji zastępczej.

D21) Szklarska Poręba Górna - Harrachov - Tanvald - Liberec:

Od 2 do 20 września na czeskim odcinku linii prowadzone będą prace torowe. W związku z tym do Szklarskiej Poręby Górnej kursować będzie komunikacja zastępcza - autobusy będą pomijać przystanek Szklarska Poręba Huta. W tym przypadku prze-wóz rowerów nie będzie niestety możliwy.

D25) Wrocław - Legnica - Żagań - Żary:

Na linii wystąpią bardzo poważne zmiany, wynikające z prac torowych. Do 25 września pociągi będą kursować normalnie, a dla miłośników lasów dostępny będzie przystanek w Studziance. Od 26 września do 10 października rozpoczną się roboty pomiędzy Miłkowicami i Rokitkami. Wówczas od strony Legnicy pociągi pojadą do Chojnowa, skąd pasażerów do Rokitek zabiorą autobusy. Trudniejsza będzie druga faza prac - od 11 października zamknięcie zostanie wydłużone do Leszna Górnego, przez co autobusy będą kursować z Chojnowa do Wierzbowej Śląskiej przez Rokitki i Modłę (przystanek Stara Odlewnia). Osoby podróżujące do Leszna Górnego i dalej będą miały do dyspozycji specjalne autobusy przyśpieszone pokonujące odcinek Chojnów - Leszno Górne bez przystanków.

D26) Jelenia Góra - Sędzisław - Kamienna Góra - Trutnov:

Pociągi Jelenia Góra - Trutnov w tym roku zakończą kursowanie w niedzielę, 4 września. Połączenia przez Lubawkę wrócą w przyszłe wakacje.

D99) Wrocław Główny - Legnica - Żary -Berlin-Lichtenberg:

Kursowanie "Pociągu do Kultury" Wrocław Berlin ulegnie przedłużeniu. W związku z remontem linii przez Żary, po 25 września pociągi będą kursować przez Goerlitz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group