Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 3757
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolejna akcja wałbrzyskiej policji przeciwko agresywnym zachowaniom na drodze

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Czwartek, 25 stycznia 2018, 6:34
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na terenie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego prowadzili akcję pod nazwą „Eliminowanie agresywnych zachowań na drodze”. W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali 82 samochody, w tym zatrzymali dwóch przestępców drogowych, którzy nie zastosowali się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Podczas akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących w postaci przekraczania dozwolonej prędkości, przejeżdżania podwójnej i pojedynczej linii ciągłej, nieprawidłowej zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu, niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych oraz nieustąpienia pierwszeństwa pieszym.

Funkcjonariusze ujawnili 27 wykroczeń związanych z nadmierną prędkością – realizując zadanie w szczególności w rejonach przejść dla pieszych. 12 przewinień dotyczyło niestosowania się przez kierujących do znaków i sygnałów drogowych, a dwa nieudzielenia pierwszeństwa pieszemu będącemu na przejściu dla pieszych. Policjanci zatrzymali także 11 dowodów rejestracyjnych.

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących, którzy kierowali swoim pojazdami pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień. Za popełnione czyny obu wałbrzyszanom w wieku 68 i 69 lat grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group