Poniedziałek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 3151
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kolejna akcja wałbrzyskiej policji przeciwko agresywnym zachowaniom na drodze

Czwartek, 25 stycznia 2018, 6:34
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kolejna akcja wałbrzyskiej policji przeciwko agresywnym zachowaniom na drodze
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na terenie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego prowadzili akcję pod nazwą „Eliminowanie agresywnych zachowań na drodze”. W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali 82 samochody, w tym zatrzymali dwóch przestępców drogowych, którzy nie zastosowali się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Podczas akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących w postaci przekraczania dozwolonej prędkości, przejeżdżania podwójnej i pojedynczej linii ciągłej, nieprawidłowej zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu, niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych oraz nieustąpienia pierwszeństwa pieszym.

Funkcjonariusze ujawnili 27 wykroczeń związanych z nadmierną prędkością – realizując zadanie w szczególności w rejonach przejść dla pieszych. 12 przewinień dotyczyło niestosowania się przez kierujących do znaków i sygnałów drogowych, a dwa nieudzielenia pierwszeństwa pieszemu będącemu na przejściu dla pieszych. Policjanci zatrzymali także 11 dowodów rejestracyjnych.

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących, którzy kierowali swoim pojazdami pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień. Za popełnione czyny obu wałbrzyszanom w wieku 68 i 69 lat grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group