Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4412
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Kolejna edycja Dolnośląskich Małych Grantów

Środa, 31 stycznia 2018, 6:35
Autor: red
REGION: Kolejna edycja Dolnośląskich Małych Grantów
Fot. UMWD
Rozpoczyna się kolejna edycja programu „Dolnośląskie Małe Granty”, skierowanego do mieszkańców Dolnego Śląska, głównie do nieformalnych grup działających na terenie całego województwa. O dotacje mogą się starać zarówno członkowie organizacji pozarządowych, jak i niezrzeszeni w żadnych strukturach Dolnoślązacy. W tym roku na realizację małych, lokalnych projektów samorząd województwa przeznaczył pół miliona złotych.

Tak jak w poprzedniej edycji tak i tym razem zainteresowani mogą składać wnioski o wsparcie projektów kulturalnych, sportowych, turystycznych, a także warsztatów, akcji edukacyjnych, działań dla młodzieży czy seniorów. Najważniejsze jest, by każdy z projektów dotyczył społecznej aktywności Dolnoślązaków.

Dofinansowanie jednego projektu nie może przekroczyć 5 tys. zł, a minimalna kwota wsparcia to tysiąc złotych. Wnioski można składać do 15 lutego 2018 roku na projekty realizowane w terminie od 10 marca do 30 czerwca 2018 roku.

„Dolnośląskie Małe Granty” to program, który ma na celu rozwój kapitału społecznego i obywatelskiego, poprzez wsparcie oddolnej aktywności mieszkańców, umożliwienie realizacji inicjatyw społecznych w lokalnych środowiskach oraz aktywizacja mieszkańców Dolnego Śląska w zakresie rozwiązywania problemów i podnoszenia jakości życia.

Operatorem programu jest Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych. Więcej szczegółów, regulamin oraz składanie wniosków na www.malegranty.pl.

Trwa również otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu działań na rzecz młodzieży w 2018 r. Konkurs ma na celu rozwijanie u młodych ludzi kompetencji niezbędnych do skutecznego funkcjonowania na rynku pracy, przeciwdziałanie wykluczeniu oraz rozwój postaw związanych z twórczym i aktywnym uczestnictwem w społeczeństwie obywatelskim.

W budżecie na ten cel jest 200 tys. Do konkursu można zgłaszać projekty poszerzające wiedzę o samorządzie terytorialnym, promujące zaangażowania młodych ludzi w działalność organizacji pozarządowych, działania wspierające integrację pokoleń, inicjatywy rozwijające i wzmacniające kreatywność i przedsiębiorczość wśród młodzieży. Dofinansowane będą projekty wzmacniające postawy obywatelskie wśród młodzieży z terenu Dolnego Śląska, wspierające aktywizację młodzieży na rynku pracy, wspierające rozwój środowiska akademickiego Wrocławia i Dolnego Śląska, rozwoju Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego czy Dolnośląską Akademię Samorządu.

Oferty można składać do 15 lutego 2018 roku na projekty realizowane w terminie od 12 marca do 31 grudnia 2018 roku.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group