Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3754
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór/Stare Bogaczowice: Kolejna impreza biegowa wpisała się na stałe do kalendarza imprez

Wtorek, 21 lutego 2017, 12:41
Aktualizacja: 12:44
Autor: red
REGION, Czarny Bór/Stare Bogaczowice: Kolejna impreza biegowa wpisała się na stałe do kalendarza imprez
Fot. organizatorzy
Górski Półmaraton z Flagą na Trójgarbie wpisał się już na stałe w kalendarz imprez biegowych.

Tegoroczna impreza odbędzie się 2 maja br. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z bieganiem.

Zeszłoroczny Półmaraton pokazał, że biegi górskie cieszą się ogromną popularnością. Wpływ na to mają przede wszystkim bajkowe krajobrazy, które odwracają uwagę od zmęczenia, a także doskonale mobilizują do pokonywania kolejnych kilometrów.

Organizatorzy Półmaratonu, Gmina Czarny Bór i Gmina Stare Bogaczowice, zaplanowali w tym roku dwie trasy. - Rozbudowanie Półmaratonu o dodatkową, krótszą trasę to ukłon w stronę tych, którzy zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Każdy będzie mógł poczuć niepowtarzalną atmosferę maratonu, która mobilizuje do dalszej pracy i osiągania kolejnych sukcesów – mówi Adam Górecki, wójt gminy Czarny Bór.

Tym razem bieg wystartuje ze stadionu sportowego w Witkowie, gmina Czarny Bór. Tam też będzie znajdowało się biuro zawodów. Ci, którzy zdecydują się na dłuższą trasę, będą mieli do pokonania 26 km odcinek prowadzący wokół i przez szczyt Trójgarbu. Biegacze w tym roku „zaliczą” trzy kilkukilometrowe podbiegi, a suma przewyższeń wyniesie blisko 700 metrów. Krótsza trasa liczy 8 km i biegnie przez „skrzyżowanie siedmiu dróg”.

Udział w majowym Półmaratonie może wziąć każdy, kto ukończył 18 lat. 16-sto i 17-sto latkowie potrzebują pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.
– Warto zapisywać się na bieg już teraz, nie tylko ze względu na ograniczoną ilość miejsc, ale także na wysokość opłaty startowej, która do dnia 15 kwietnia wynosi tylko 30 złotych. W terminie 16 – 30 kwietnia start kosztuje 50 złotych, a w dzień przed i w dniu zawodów 80 złotych – mówi Mirosław Lech, wójt gminy Stare Bogaczowice. Dla uczestników zawodów będzie dostępna koszulka techniczna w promocyjnej cenie 20 zł.

Doceniając wysiłek wszystkich uczestników biegu, organizatorzy nagrodzą nie tylko najlepszych. Każdy sportowiec otrzyma medal i zestaw gadżetów. Po biegu odbędzie się także losowanie atrakcyjnych nagród.

Chętni mogą zapisywać się na bieg pod poniższym linkiem:
http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2939

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group