Środa, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2005
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolejne bezpłatne szkolenie dla kierowców

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 24 marca 2015, 16:00
Autor: red
Fot. użyczone
Tym razem w treningu mają szanse wziąć udział sami panowie. Zgłoszenia na www.bezpieczny–kierowca.pl przyjmowane są do środy 25 marca.

Przypomnijmy, że uczestnicy tegorocznej edycji konkursu „Bezpieczny Kierowca” rywalizują w następujących kategoriach: „Mieszkańcy Wałbrzycha i okolic”, „Kobiety”, „Flota Firmowa” oraz specjalnie na dziesiąta edycję „Liga Mistrzów BK”.

W miniony weekend swoje cykliczne szkolenia i wstępną rywalizację zakończyli pracownicy z fabryki Toyoty. Finaliści w kategorii „Pracownik Toyota Motor Manufacturing Poland” to: Jędrzej Patelski, Emilia Bąk, Konrad Szczucki, Jacek Kolenkiewicz, Tsuneaki Matsui, Tomasz Szuper, Sebastian Homel, Barbara Michalik, Maciej Małecki, Krzysztof Perek, Dariusz Trembowski, Hanna Waszkiewicz, Mariusz Heczko, Damian Dziubałka, Węgrzynowski Paweł, Artur Szemberg, Daniel Przytocki, Grzegorz Jeka, Krzysztof Górski, Marcin Stachowiak, Marek Bańka, Marek Magdziński, Michał Molocios, Norbert Jurkowski, Paweł Mielnik, Piotr Śliwiński, Radosław Witas, Sylwester Molski, Tadeusz Chomik, Tomasz Sobczyński, Wioleta Bania.
- Dla instruktorów to ogromna satysfakcja, bo kierowców, którzy trafiają na nasze szkolenie po raz kolejny, tak jak w przypadku niektórych osób z Toyoty możemy rozpoznać od razu po sposobie prowadzenia auta. Oni sami często nawet nie zdają sobie sprawy z umiejętności, jakie nabyli i dopiero po konfrontacji z nowicjuszami widzą tę różnicę. Jeżdżą płynniej, pewniej i bezpieczniej. Ich technika prowadzenia auta, choć czasem wymaga jeszcze szlifów, jest na wysokim poziomie - mówi instruktor Piotr Starczukowski. - A ponieważ grono kierowców, którzy zetknęli się z akcją „Bezpieczny Kierowca” w ciągu tych 10 lat jest bardzo liczne, to tym satysfakcja i nasze zadowolenie większe. Jestem przekonany, że wszyscy organizatorzy i partnerzy akcji w sposób rzeczywisty przyczynili się do podniesienia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego w naszym regionie.

Kursanci zgodnie przyznają, że po tegorocznej edycji, która przebiega pod hasłem: „Podziel się drogą”, zupełnie inaczej postrzegają na drodze rowerzystów.
- Pan Piotr uświadomił nam, jak mało wiemy o przepisach związanych z ruchem rowerowym i jak wygląda droga z perspektywy dwóch kół. Teraz na pewno będę bardziej uważał, ustępował pierwszeństwa, inaczej wyprzedzał, a nawet pomagał rowerzystom w ich poruszaniu po drodze. Same treningi jazdy to duże doświadczenie, które teraz trzeba wykorzystać w swojej jeździe - opowiada Maciej Małecki, uczestnik akcji i jej finalista.

- Jeżdżę na rowerze chyba od zawsze i pogodziłam się z traktowaniem nas na drodze w sposób marginalny. Nie wiedziałam, że po zmianach w wielu przypadkach to rowerzyści mają pierwszeństwo i na przykład mogą przez skrzyżowania przejeżdżać środkiem. Różnica polega na tym, że kierowcy patrzą na jazdę z perspektywy czasu. Chcą jechać szybciej, chociaż czasem się nigdzie się nie spieszą. Rowerzyści przede wszystkim chcą bezpiecznie dotrzeć do celu ich podróży - zwraca uwagę Hanna Waszkiewicz z TMMP, która zakwalifikowała się do majowego finału.

Kampania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz konkurs “Bezpieczny Kierowca” to autorski program Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego. Prowadzone są równolegle i ściśle ze sobą powiązane. To pierwsze na Dolnym Śląsku długofalowe działanie, które skutecznie podnosi świadomość kierujących oraz innych uczestników ruchu w zakresie rozsądnego i ekologicznego prowadzenia pojazdów, kultury jazdy, a także udzielania pierwszej pomocy. W przedsięwzięciu każdego roku bezpłatnie bierze udział ok. 200 osób. Dzięki zaangażowaniu wielu partnerów, każdego roku udaje się przeprowadzić prawie 6-miesięczną kampanię, w której bezpłatnie przeszkolono już blisko 2000 kierowców.

Laureaci konkursu „Bezpieczny Kierowca”:
2014 - Marek Rybczyński,
2013 - Anna Żabska,
2012 - Marek Simkiewicz,
2011 – Zbigniew Marzec,
2010 - Krzysztof Wójtowicz,
2009 - Dariusz Trembowski,
2008 - Piotr Kotliński,
2007 - Tomasz Wach,
2006 - Łukasz Kozłowski

WIĘCEJ: www.bezpieczny-kierowca.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 24-03-2015 18:01
2013 rok nie:(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group