Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4372
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Gmina Stare Bogaczowice: Kolejne boiska w Gminie Stare Bogaczowice

Czwartek, 5 października 2017, 11:13
Aktualizacja: 11:14
Autor: Piotr Skomorokiewicz
REGION, Gmina Stare Bogaczowice: Kolejne boiska w Gminie Stare Bogaczowice
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Nowe Bogaczowice i Gostków od niedawna też mają nowe boiska wielofunkcyjne.

Pod koniec sierpnia w Gminie Stare Bogaczowice otwarte zostały trzy boiska wielofunkcyjne, w Chwaliszowie, Cieszowie i Starych Bogaczowicach. Zaraz po zakończeniu prac w tych miejscowościach rozpoczęła się budowa podobnych obiektów na terenie Gostkowa i Nowych Bogaczowic.

W Gostkowie oprócz budowy boiska zagospodarowano też okoliczny teren, a do połowy tego miesiąca mają zostać zasadzone krzewy i zamontowane ławki. Koszt tej inwestycji wyniósł 105 tys. zł, z czego 30 tys. zostało przyznane z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi".

W całości z budżetu gminy (129 tys. zł) pokryta została budowa boiska w Nowych Bogaczowicach. Do montażu pozostały tam jeszcze siatki okalające boisko. W ramach inwestycji wykonany został także dojazd do boiska i chodnik.

Wspomniane boiska wielofunkcyjne to obiekty o wymiarach 29 m x 16 m, z nawierzchnią z trawy syntetycznej, wyposażone w dwie aluminiowe bramki o wymiarach 3 m x 2 m, słupki do piłki siatkowej i tenisa ziemnego oraz dwa kosze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group