Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 3689
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kolejne fontanny po remoncie

Sobota, 24 września 2022, 9:52
Autor: red
Wałbrzych: Kolejne fontanny po remoncie
Fot. użyczone
Kolejne fontanny na zamkowych tarasach Książa odzyskały dawny blask.

Właśnie zakończył się remont fontann na Tarasie Zachodnim finansowany ze środków własnych spółki Zamek Książ w Wałbrzychu. W ramach renowacji przeprowadzono szereg prac konserwatorskich związanych z oczyszczeniem, impregnowaniem oraz uzupełnianiem spękań.

Remont trzech marmurowych fontann na Tarasie Zachodnim to kolejna inwestycja Zamku Książ w Wałbrzychu prowadzona w tym roku na terenie zewnętrznym. W ramach tego zadania wyremontowano fontannę środkową, zdobioną maszkaronami oraz dwa symetrycznie położone baseny boczne. Modernizacji poddano także system wodny. Woda na Tarasie Zachodnim popłynie wiosną przyszłego roku.

Przypomnijmy, kompleksowe remonty 38 fontann zdobiących 10 książańskich tarasów realizowane są sukcesywnie od 2019 roku. Łączny koszt inwestycji na tarasach sięga półtora miliona złotych! Zespół Zamku Książ pracuje także nad dokumentacją do kolejnej ważnej inwestycji na tarasach. Na przyszły rok planowana jest renowacja fontann na Tarasie Środkowym, o czym będziemy informować na bieżąco.

Październik to okres prac porządkowych zamkowych ogrodników. Pracownicy Działu Rozwoju i Zieleni przygotowują się do sadzenia cebul kwiatowych. W kwietniu zamkowe tarasy rozkwitną dziesiątkami tysięcy tulipanów i innych roślin wczesnowiosennych. Wcześniej natomiast przestrzeń tą wypełni inna, znana i lubiana atrakcja - za niespełna cztery tygodnie rozpocznie się montaż Ogrodów Światła. Nowe aranżacje, zabawa terenowa dla najmłodszych i po raz pierwszy zamkowe koty pojawią się na zamkowych tarasach.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
2
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group