Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 2154
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Kolejne pieniądze dla Boguszowa–Gorc

Czwartek, 21 maja 2015, 11:55
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Kolejne pieniądze dla Boguszowa–Gorc
Fot. użyczone
Wprawdzie kończą się już środki unijne na lata 2007–2013, jednak Gmina Boguszów–Gorce nadal walczy o środki zewnętrzne na realizacje projektów inwestycyjnych.

Efektem tych starań jest pozyskanie dofinansowania w ramach programu rządowego tzw. "schetynówek" na przebudowę drogi gminnej wraz z budową oświetlenia w ciągu ul. Bema, na odcinku pomiędzy przejazdami kolejowymi. W ramach zadania przebudowana zostanie droga wiodąca do Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego Góra Dzikowiec, której długość wynosi 647 m. Zakres zadania obejmuje wykonanie nowej konstrukcji jezdni, zatok, zjazdów do lasu, wykonanie poboczy, przepustów jak również postawienie 22 punktów oświetleniowych. Zadanie uzyskało dofinansowanie w wysokości 50 % kosztów kwalifikowanych, co daje kwotę 815 tys. 490 zł.

Przedsięwzięcie realizowane będzie wspólnie z Nadleśnictwem Wałbrzych, które na ten cel przeznaczyło kwotę 100 tys. zł.

Kolejne dofinansowanie dotyczy projektu pn.:"Budowa boiska szkolnego przy ul. Staszica 5 w Boguszowie-Gorcach". Wniosek o dofinansowanie projektu w ramach RPO WD 2007-2013 gmina Boguszów-Gorce złożyła w 2010 roku. Został on wówczas pozytywnie oceniony, jednak ze względu na zbyt małą alokację środków finansowych nie otrzymał dofinansowania. Umieszczono go natomiast na liście rezerwowej. W roku bieżącym Zarząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczył dodatkowe środki na projekty edukacyjne i wybrał do dofinansowania projekty z listy rezerwowej, które zostały wcześniej przez samorządy wykonane i sfinansowane ze środków własnych. Wartość dotacji unijnej to ok. 300 tys. zł. Po rozliczeniu projektu pieniądze te będzie można przeznaczyć na inne ważne dla miasta zadania.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group