Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5215
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Kolejne środki dla Boguszowa–Gorc

Wtorek, 6 września 2022, 8:36
Aktualizacja: 8:38
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Kolejne środki dla Boguszowa–Gorc
Fot. użyczone
5 września w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego z udziałem Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Grzegorza Macko oraz Burmistrz Boguszowa–Gorc Sylwii Dąbrowskiej podpisana została umowa na dofinansowanie inwestycji obejmującej zagospodarowanie turystyczne terenu u podnóża Chełmca.

Inwestycja realizowana będzie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i zakłada zagospodarowanie turystyczne terenu u podnóża Chełmca. Powstaną tam m.in. odpowiednie ścieżki, ławki oraz tablice informacyjno-turystyczne. Ponad 117 tys. zł dofinansowania pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Lokalnej Grupy Działania Kwiat Lnu.

- Dzięki tej inwestycji kolejne miejsce w aglomeracji wałbrzyskiej zyska na atrakcyjności i z pewnością przyciągnie kolejnych turystów. Dziękuję władzom gminy za dobrą współpracę na rzecz naszego regionu – komentuje Grzegorz Macko wicemarszałek województwa
- Gmina Boguszów-Gorce stara się ciągle poszerzać swoją turystyczna ofertę. Dziś podpisałam umowę na realizacje nowej infrastruktury turystycznej, która ma powstać przy szlaku na górę Chełmiec. W ramach zagospodarowania turystycznego wybudujemy wiatę wraz z infrastrukturą oraz platformę widokową przy uczęszczanym szlaku, zarówno przez turystów pieszych jak i tych na rowerach. Chełmiec jest drugim, co do wysokości, szczytem Gór Wałbrzyskich, należącym do Korony Gór Polski. Zatem każda dodatkowa atrakcja to więcej turystów w naszej pięknej miejscowości. - dodaje Burmistrz Boguszowa-Gorc Sylwia Dąbrowska.

Twoja reakcja na artykuł?

15
45%
Cieszy
3
9%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
9%
Złości
11
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group