Czytających: 4800

Jaworzyna Śląska / Pokrzywno: Kolejne sukcesy wałbrzyskich szachistów

Poniedziałek, 14 grudnia 2009, 20:44
Aktualizacja: 21:11
Podczas XIV Mikołajkowego Turnieju Szachowego rozegranego w Jaworzynie Śląskiej dwóch wałbrzyszan stanęło na podium. Paweł Kowalczyk reprezentujący Rodło Opole zajął drugie miejsce, a Piotr Rychlik z Hetmana Wałbrzych uplasował się na trzeciej pozycji.

Do rywalizacji przystąpiło 94 szachistów z Dolnego Śląska. Bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Jasik z BKSz-u Brzeg, który z notą 9 punktów wygrał turniej. Paweł Kowalczyk do mistrza stracił półtora punktu, a Piotr Rychlik, aż 2. Pozostali wałbrzyszanie zaprezentowali się z dobrej strony.

Wyniki najlepszych wałbrzyszan:
2 miejsce - Paweł Kowalczyk (Rodło Opole)
3 miejsce - Piotr Rychlik (Hetman Wałbrzych)
7 miejsce - Aris Panbukczijan (Hetman Wałbrzych)
8 miejsce - Mariusz Gusarow (Hetman Wałbrzych)
9 miejsce - Paweł Stankiewicz (Polonia Wrocław)
10 miejsce - Hanna Rychlik (Hetman Wałbrzych)
13 miejsce - Zbigniew Zieliński (Goniec Żarow)
15 miejsce - Robert Kacprzak (Hetman Wałbrzych)
16 miejsce - Marek Szmyd (Hetman Wałbrzych)
18 miejsce - Zbigniew Daleczko (Hetman Wałbrzych)
27 miejsce - Waldemar Fortunka (Wałbrzych)
...

To jednak nie koniec sukcesów. Troje wałbrzyskich juniorów (niestety nie reprezentujących wałbrzyskich klubów) wywalczyło awans do finału Mistrzostw Polski Juniorów w 2010 roku. Na makroregionie dolnośląsko-zielonogórskim udało się przejść do dalszej fazy rozgrywek Aleksandrze Zmarzły (Miedź Legnica) i Pawłowi Stankiewiczowi (Polonia Wrocław), a na "Turnieju Ostatniej Szansy" w Pokrzywnie (woj. Opolskie) Pawłowi Kowalczykowi (Rodło Opole)