Sobota, 10 czerwca
Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty
Czytających: 5053
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kolejne zarzuty w sprawie korupcji wyborczej

Piątek, 4 marca 2011, 9:58
Aktualizacja: 13:26
Autor: red
Wałbrzych: Kolejne zarzuty w sprawie korupcji wyborczej
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Co kilka dni dowiadujemy się o nowych wątkach w sprawie afery korupcyjnej, która dotyczy Wałbrzycha. Tym razem Prokuratura postawiła zarzuty Wojciechowi W., mężowi członkini zarządu powiatu z ramienia PO.

Prokuratura przesłuchuje kolejnych świadków w związku z aferą korupcyjną, która dotyczy wyborów samorządowych z 2010 roku. Tym razem Prokuratura postawiła zarzut dziewiątej osobie zamieszanej w proceder kupowania głosów. Tą osobą jest Wojciech W., mąż jednej z wałbrzyskich radnych powiatowych.

Mieszkańcy miasta jeszcze nie do końca ochłonęli po informacjach dotyczących zarzutów postawionych Stefanosowi E i jego asystentowi, a Prokuratura postawiła już kolejne zarzuty kolejnej osobie. Wojciechowi W. za udział w kupowaniu głosów grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności. Jak nieoficjalnie wiadomo, Wojciech W. miał płacić za głosy oddane na polityków PO.

Prokuratorzy nie wykluczają kolejnych aktów oskarżenia wobec osób zamieszanych w korupcję wyborczą. Na razie zarzuty zostały postawione osobom, które zachęcały do głosowania na PO. Badane są też inne wątki mówiące m.in. o tym, że proceder kupowania głosów nie dotyczy tylko i wyłącznie PO, ale także innych partii politycznych działających w naszym mieście.

Na razie nie wiadomo też, jak na zarzuty wobec męża członkini zarządu powiatu zareaguje starosta Robert Ławski.

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group