Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 4267
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kolejny zasłużony

Niedziela, 21 listopada 2021, 9:53
Aktualizacja: 10:36
Autor: red
Wałbrzych: Kolejny zasłużony
Fot. archiwum
Na najbliższej, wtorkowej sesji Rady Miasta, jednym z punktów porządku obrad będzie podjęcie uchwały w sprawie nadania tytułu "Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha" zmarłemu nie tak dawno Ryszardowi Kozłowskiemu.

Ryszard Kozłowski (1949 r. - 2021 r.) urodzony w Zawierciu, studiował metalurgię na Politechnice Częstochowskiej. Pracował na kierowniczym stanowisku w hucie Zawiercie, jak również przy budowie huty Katowice. Już w czasie studiów dał się poznać jako towarzyski, uzdolniony muzycznie, aktywny młody człowiek działając w organizacjach studenckich i zespołach muzycznych.

Do Wałbrzycha przybył w połowie lat siedemdziesiątych, gdzie prowadził działalność rzemieślniczą - instalatorstwo hydrauliczne. To w Wałbrzychu rozpoczął swoją działalność społeczną i polityczną współtworząc struktury „Unii Demokratycznej”. Był radnym Rady Miejskiej w Wałbrzychu w latach 1994-98. Jego miłość do gór i do muzyki spowodowała, że mocno zaangażował się w stworzenie Loży Trubadurów Górskich, grupy, która przez wiele lat skupiała i skupia takich jak on pasjonatów gór, turystyki i muzyki. Udzielał się wielu środowiskach, również górniczych. Przez ostatnie kilkanaście lat bardzo mocno zaangażowany w Radzie Wspólnoty Samorządowej Śródmieście, gdzie jako wiceprzewodniczący działał na rzecz mieszkańców całego Wałbrzycha. Pomysłodawca akcji „Kolorowe Podwórka”, która przez wiele lat służyła integracji mieszkańców Śródmieścia.

Cieszył się ogromnym szacunkiem i życzliwością wśród wszystkich, którzy mieli okazję go poznać. Zawsze pomocny, z sercem na dłoni dla drugiego człowieka. Jako jeden z pierwszych dostrzegł potrzebę pomocy licznej społeczności ukraińskiej mieszkającej w Wałbrzychu i bardzo aktywnie ją wspierał do swoich ostatnich chwil, przez co traktowany był przez nich jako wielki przyjaciel i orędownik przyjaźni polsko-ukraińskiej. Na jego cześć Stowarzyszenie Ukraińców w Wałbrzychu nazwano jego imieniem- „Stowarzyszenie Ukraina Wałbrzych im. Ryszarda Kozłowskiego”.

Twoja reakcja na artykuł?

12
36%
Cieszy
3
9%
Hahaha
2
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
9%
Złości
13
39%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group