Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4724
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Kolorowanki – rozrywka, która nie chce się zestarzeć

Wtorek, 20 września 2022, 5:26
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Kolorowanki – rozrywka, która nie chce się zestarzeć
Fot. użyczone
Klasyczne kolorowanki to rozrywka znana i lubiana już od długich dekad. Drukowane obrazki kolorowali już nasi rodzice, a nawet dziadkowie. Fenomen kolorowania dość łatwo rozgryźć. Podstawową z przyczyn jest bez wątpienia to, że obrazki do kolorowania są na dobrą sprawę dostępne za darmo, a w zamian oferują wiele korzyści. By zacząć kolorowanie, wystarczy czarno–biała drukarka, trochę papieru, zestaw kredek, stół oraz przede wszystkim trochę wolnego czasu dla siebie.

Ważną cechą drukowanych kolorowanek jest, fakt że niezbyt szybko powszednieją. Ilość obrazków dla dzieci i rodziców jest tak obfita, że niewątpliwie bardzo szybko wyszukasz coś co Ci się spodoba.

Serwisy z kolorowankami online dają Ci do wyboru setki gotowych obrazków w bardzo dobrej jakości, a ponadto możesz je błyskawicznie wyszukać korzystając z dowolnej internetowej wyszukiwarki. Jest to bardzo popularna metoda by wyszukać wzór, który chciałbyś pokolorować.

A jakie wzory są w dzisiejszych czasach na topie? Kiedy rozmawiamy o dzieciach, to na pewno będą to topowi bohaterowie bajek, gier na konsole i komputery oraz komiksów. Pierwsza liga to obecnie m.in. Brawl Stars, Pszczółka Maja, Auta, Pokemon, Minecraft, Frozen, Paw Patrol, Fortnite, LOL Surprise, Gwiezdne Wojny czy choćby Scooby Doo.

A co wybierają nieco bardziej dojrzali fani kolorowania? Tu najczęściej popularnością cieszą się mandale oraz kolorowanki o bardziej zaawansowanych wzorach, które wymagają sporej ilości skupienia i dokładności.

Wiadomo jednak, iż malowanki to w głównej mierze domena najmłodszych. Można postawić dlaczego więc, zazwyczaj sięgają po super bohaterów, królewny, resoraki Hot Wheels, czy też lalki Barbie? Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo łatwa do znalezienia. Dzieje się tak dlatego, że dzieci widzą te postacie wokół siebie, lubią je i chcą doświadczać ich w miarę możliwości najwięcej jak się da. Drukowanki dla maluchów są też w większości pogodne, łatwe do pokolorowania i idealnie trafiające w gusta maluszków.

Kolorowanki dla najmłodszych to również wyśmienite narzędzie wspierające naukę. Drukowane obrazki edukacyjne mają ogrom walorów wspierających rozwój dzieci na różnych płaszczyznach intelektualnych. Dlatego też, są tak często użytkowane w trakcie zajęć dydaktycznych w szkole i przedszkolu.

Dobrej jakości obrazki edukacyjne łatwo znajdziesz w agregatorach kolorowanek i materiałów edukacyjnych dla dzieci. Będziesz mógł je zwykle łatwo zapisać na dysku lub drukować dowolną ilość razy. Jest to łatwe i intuicyjne. Przykładem takiego serwisu może być np. Topcoloringpages.net

Jeśli zatem jesteś nauczycielem dzieci w przedszkolu lub szkole, to kolorowanki mogą być znakomitym pomysłem na następną jednostkę edukacyjną.

Kolorowanie to narzędzie rozrywki oraz doskonała pomoc dydaktyczna dostępne dla każdego. I można zacytować tu klasyka, który twierdził, że najlepsze co z życiu możemy mieć, jest dostępne za darmo.

Kolorowanki do druku przetrwały kolejne pokolenia i nie ma podstaw sądzić, że ich popularność miałaby się w najbliższych latach dobiec końca.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group