Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 2901
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Komunikat w sprawie dróg w powiecie wałbrzyskim

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Środa, 15 grudnia 2010, 12:29
Aktualizacja: 12:30
Autor: red
W naszym regionie znów zapowiadane są opady śniegu
Fot. red
Drogi na terenie powiatu wałbrzyskiego są przejezdne, choć lokalnie występują utrudnienia na drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych spowodowane zawiejami i zamieciami.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu na bieżąco monitoruje stan dróg w powiecie. Członkowie Zarządu wraz z Naczelnikiem Wydziału Zarządzania Drogami Powiatowymi i Transportem każdego dnia wyjeżdżają w teren, aby sprawdzać zimowe utrzymanie dróg powiatowych. Wnioski z raportów są podstawą podejmowania działań mających na celu udrażnianie trudno przejezdnych odcinków dróg będących w zarządzie powiatu.

Ponadto codziennie do godziny 9.00 oraz do godziny 15.00 Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (PCZK) przekazuje do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu informacje na temat stanu dróg w całym powiecie, w tym także dróg wojewódzkich i gminnych. Monitorowane jest również zagrożenie przeciwpowodziowe.

Stan na godzinę 9.00 w dniu dzisiejszym: nie odnotowano zagrożeń przeciwpowodziowych, wypadków drogowych ani przypadków zamarznięć.

Występują utrudnienia ruchu na drodze wojewódzkiej nr 381 przechodzącej przez gminę Głuszyca, co zostało już zgłoszone do zarządcy drogi wojewódzkiej. Na terenie wspomnianej gminy utrudnienia odnotowano także na niektórych odcinakach dróg powiatowych w Łomnicy i Sierpnicy. Były też utrudnienia na drodze wojewódzkiej między Strugą a Starymi Bogaczowicami, a w godzinach rannych także na drodze krajowej nr 35, łączącej powiat świdnicki z wałbrzyskim.

Według IMGW, najbliższe dwie doby na Dolnym Śląsku zapowiadają się mroźnie i z silnymi wiatrami, powodującymi zamiecie.

Od godziny 7.30 15.12.2010 roku do godziny 7.30 16.12.2010 roku zapowiadane są przelotne opady śniegu. Temperatura max. -8°C do - 5°C. Wiatr słaby, tylko początkowo miejscami umiarkowany. W nocy lokalnie mgła osadzająca szadź. Temperatura spadnie: od -16 °C do – 14°C, lokalnie nawet do – 19°C , a na w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim nawet do - 22°C.

Kolejna doba z temperaturą max. od – 8°C w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim do – 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, jednak po południu okresami porywisty i powodujący zamiecie. W nocy, od zachodu, stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia miejscami opadów śniegu.

Apelujemy do kierowców o szczególnie ostrożną jazdę.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group