Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 2564
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: Koncert Aloszy Awdiejewa w Szczawnie–Zdroju

Niedziela, 16 sierpnia 2015, 6:30
Aktualizacja: 14:36
Autor: Katarzyna Szwarc
Szczawno-Zdrój: Koncert Aloszy Awdiejewa w Szczawnie–Zdroju
Fot. Katarzyna Szwarc
W czwartkowy wieczór na scenie Teatru Zdrojowego wystąpił Alosza Awdiejew wraz z zespołem.

Alosza Awdiejew to od wielu lat znany i ceniony artysta pochodzący z Rosji. Człowiek renesansu – poza muzycznymi występami na scenie, pisze również felietony, gra w filmach, tłumaczy poezję oraz jest profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Do Polski przybył w roku 1967 dzięki stypendium Radia Moskiewskiego i rozpoczął studia na kierunku filologia polska na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od wielu lat działa aktywnie nie tylko na scenie, ale i w kręgach naukowych. Został również uhonorowany wieloma nagrodami. Do najważniejszych z nich należy Złoty Krzyż Zasługi, Order Kapituły "Ecce Homo” oraz nagroda Jana Himilsbacha.

Koncert artysty w Szczawnie-Zdroju był częścią trasy promującej jego najnowszy album, który został wydany w ubiegłym roku – „Alosza Awdiejew - koncert w Trójce”. W skład jego zespołu wchodzi dwóch muzyków – Kazimierz Adamczyk (kontrabas) oraz Marek Piątek (gitara).

Podczas wieczoru w Teatrze Zdrojowym, Alosza Awdiejew zaprezentował swój różnorodny repertuar, wykonując piosenki m.in. po polsku, rosyjsku, czy ukraińsku. Muzyk miał również znakomity kontakt ze szczawieńską publicznością, która mogła wysłuchać wielu anegdot i opowieści z życia artysty.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group