Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 1502
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koncert kolęd polskich pt. „Kolędowe Pejzaże"

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 1 lutego 2013, 9:55
Aktualizacja: 9:56
Autor: red
Fot. organizatorzy
Dziś o godzinie 18.00 w Sali Maksymiliana w Zamku Książ odbędzie się koncert kolęd. Na koncert składa się dwanaście polskich kolęd przeplecionych strofami poetyckimi. Kolędy, które usłyszymy oprócz tego, że są osobnymi utworami, stanowią pewnego rodzaju opowieść, w której zawarte są radość, zaduma ale też tęsknoty i smutki, a wszystko utrzymane w duchu Polskich Świąt.

Aby oddać ten niepowtarzalny klimat, zastosowano charakterystyczne polskie style muzyczne, dzięki czemu program pomimo swojej innowacyjności jest ciepły w klimacie, przyjazny i miły w odbiorze.

Pomysłodawcą formacji jest Marek Dygdała – solista renomowanego wrocławskiego zespołu Spirituals Singers Band. Opiekę muzyczną i techniczną nad całością projektu sprawuje Tomasz Basel.

Soliści zespołu „The Wellness Sound” specjalizują się w śpiewaniu standardów jazzowych i rozrywkowych, ale nie stronią też od innych gatunków muzycznych – zasłynęli ze znakomitego wykonania koncertu kolęd polskich.

Cieszy nas, że już piąty sezon możemy grać nasz program kolęd i mieć swój wkład w te najpiękniejsze ze świąt. Staramy się też nieustannie wzbogacać i rozwijać ten program, gdzie każdy z muzyków może wprowadzać własne pomysły i wpływać swoją wypowiedzią na całość programu, czyniąc go niepowtarzalnym.

W tym sezonie po raz pierwszy w koncercie usłyszymy młodą wokalistkę Monikę Wiśniowską

Skład zespołu:

v Monika Wiśniowska – mezzosopran

v Marek Dygdała – baryton

v Tomasz Basel – fortepian

v Piotr Sypień – kontrabas

Koncert odbędzie się 1 lutego br. o godz. 18.00 w Sali Maksymiliana Zamku Książ.

Wstęp wolny!

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group