Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Koncert kolęd w Filharmonii Sudeckiej

Sobota, 20 grudnia 2014, 9:00
Aktualizacja: Niedziela, 21 grudnia 2014, 8:00
Autor: red.
Wałbrzych: Koncert kolęd w Filharmonii Sudeckiej
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w wałbrzyskiej filharmonii odbył się Koncert Bożonarodzeniowy, podczas którego licznej publiczności zaprezentowane zostały najpiękniejsze polskie kolędy w aranżacjach Krzysztofa Herdzina. Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej dyrygował Jacek Rogala a jako soliści wystąpili Anna Serafińska, Jacek Kotlarski i trio jazzowe w składzie: Piotr Wrombel – fortepian, Bartosz Szetela – bas i Grzegorz Poliszak – perkusja.

Pochodzący z Bydgoszczy Krzysztof Herdzin to pianista, kompozytor, dyrygent, wykładowca akademicki, producent muzyczny i autor przeróbek jazzowych wielu utworów. Na swoim koncie ma kilkanaście nagranych albumów, wiele prestiżowych nagród, setki występów, koncertów i sporą ilość niezwykłych kompozycji.

Urodzona w Sosnowcu Anna Serafińska jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, laureatką licznych nagród, wyróżnień i stypendiów, natomiast Jacek Kotlarski - absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie śpiewu jako wokalista sesyjny współpracuje z takimi gwiazdami jak Ryszard Rynkowski, Ewa Bem, Zbigniew Wodecki. Brał udział w największych polskich festiwalach muzyki rozrywkowej a na swoim koncie ma szereg solowych recitali. W 2012 roku ukazał się pierwszy solowy i autorski album Jacka Kotlarskiego - „Nigdy nie jest za późno”.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group