Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2899
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Koncert kolęd w Parafii Zmartwychwstania Pańskiego

Sobota, 29 grudnia 2018, 8:41
Aktualizacja: 9:19
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Koncert kolęd w Parafii Zmartwychwstania Pańskiego
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w kościele należącym do Parafii Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Marconiego w Wałbrzychu odbył się koncert kolęd. W koncercie wystąpiła kapela góralska "Janicki" z Czarnego Boru.

Góralska kapela “Janicki” powstała w 1999 roku z inicjatywy rodziny Janików z Borówna, kontynuując niejako działalność czarnoborskiego zespołu góralskiego, założonego w 1946 roku przez Wincentego Kurnytę. Trzon kapeli stanowią: Jarosław Janik - ojciec, Anna Janik - matka, Joanna Janik - córka i trzej synowie: Mateusz, Karol i Wojciech.

W roku 2003 do kapeli dołączył zespół wokalny, złożony z członków chóru Te Deum z Czarnego Boru. Kapela ”Janicki” pielęgnuje tradycje swoich przodków, którzy po II wojnie światowej przybyli z Podhala na Dolny Śląsk. Zespół prezentuje folklor góralski Podhala - nie tylko muzykę i taniec, ale również instrumenty, zwyczaje, stroje, gawędy, gwarę i specyficzny humor góralski.

Kapela góralska "Janicki" występuje na różnego rodzaju imprezach i uroczystościach, takich jak między innymi biesiady, wesela, koncerty estradowe, koncerty kolęd, imprezy okolicznościowe, Msze Święte czy szkolne audycje muzyczne. Dodatkowo podczas wczorajszego koncertu, który poprzedziła inscenizacja, prowadzona była zbiórka środków na rzecz remontu kościoła.

Twoja reakcja na artykuł?

9
53%
Cieszy
2
12%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
35%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group