Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 2634
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: „Koncert Kolęd” w Teatrze Zdrojowym

Sobota, 24 grudnia 2016, 7:30
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: „Koncert Kolęd” w Teatrze Zdrojowym
Fot. organizatorzy
Tydzień świąteczny w naszym mieście rozpoczął się od wzruszającego dziecięcego „Koncertu Kolęd” w szczawieńskim Teatrze Zdrojowym – przygotowany przez przedszkole i szkoły.

Na koncert przybyli min: burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk, zastępca burmistrza Urszula Burek, radni Rady Miejskiej, proboszcz szczawieńskiej parafii ks. Jarosław Żmuda, siostry zakonne. Wśród publiczności największe emocje towarzyszyły rodzicom, dziadkom i opiekunom dzieci, które prezentowały się na scenie, bo dla wielu z ich był to ich pierwszy taki wstęp.

Zgodnie z tradycją koncertu kolęd - w jego bogatym programie - znalazły się wszystkie najbardziej lubiane i najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, które należą do kanonu repertuaru towarzyszącego obchodom Świąt Bożego Narodzenia. Na scenie szczawieńskiego teatru zostały one wykonane przez połączony chór dziecięcy pod dyrekcją Katarzyny Francuziak, nauczycielki muzyki w szczawieńskiej Miejskiej Szkole Podstawowej. Ów ogromny - liczący bez mała setkę wykonawców zespół młodych i bardzo młodych chórzystów - stworzyły występujące w tym dniu razem na scenie, dzieci i uczniowie: z najstarszych grup szczawieńskiego Przedszkola Miejskiego, Miejskiej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Szczawnie-Zdroju, a także uczniowie trzech wałbrzyskich szkół podstawowych: PSP nr 2, PSP nr 6 i PSP nr 15. Występ prowadzili uczniowie szczawieńskiej szkoły podstawowej z klasy szóstej i szczawieńskiego gimnazjum.

Oprócz zapowiadanych kolęd w przerwach między wykonaniami - to oni wyjaśniali nasze polskie bożonarodzeniowe tradycje – opowiadali o kolędach, wieczorze wigilijnym, choince. Nad przygotowaniem wspólnego występu chórów Szczawna-Zdroju i Wałbrzycha pracowały nauczycielki: Katarzyna Francuziak, Ewa Kędzierska , Beata Ząbek oraz Małgorzata Owczarczak dyrygentka chóru parafialnego „Salve Regina”, a konferansjerem był ks. Paweł Siwek.
- Bardzo mnie cieszy to, że do naszego chóru, jako wykonawcy dołączyli również uczniowie z kilku zaprzyjaźnionych wałbrzyskich podstawówek i że jest ich z roku na rok więcej – mówiła, po występie Katarzyna Francuziak, która dyrygowała połączonymi chórami podczas tego koncertu.

Dodała też, że liczy na więcej gości, gdyż estrada szczawieńskiego teatru jest duża, a miasto słynie z gościnności. Na zakończenie koncertu podziękowano pięknie dziecięcym wykonawcom - długimi gorącymi brawami, a kwiatami – wszystkim osobom, które koncert przygotowywały oraz dyrekcjom szkół i przedszkola. Były też piękne podziękowania dla gospodarzy miasta i Teatru Zdrojowego za udostępnienie sali koncertowej i przygotowanie teatru do występu. Dodajmy, że w foyer teatru podczas koncertu były prezentowane prześliczne ozdoby choinkowe, zrobione przez uczniów gimnazjum, które można było też kupić i które cieszyły się powodzeniem.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group