Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2872
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koncert pieśni patriotycznych w Ratuszu

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 11 listopada 2014, 7:25
Autor: red.
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Sali Witrażowej wałbrzyskiego Ratusza odbył się koncert pieśni patriotycznych pod tytułem "Bóg, Honor, Ojczyzna". Solistami była para wrocławskich śpiewaków operowych: Dorota Ujda–Jankiewicz – sopran i Andrzej Jankiewicz – tenor.

"Na dzień jutrzejszy przypada 96 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji chcielibyśmy zaprezentować piękno polskiej muzyki, geniusz najznamienitszych kompozytorów, będących ambasadorami naszej Ojczyzny. Oni na całym świecie, poprzez swoją twórczość rozsławiali jej imię. Oni w trudnych czasach podtrzymywali ducha w narodzie. Oni dzięki swoim kompozycjom na trwałe zapisali się w sercach i pamięci nie tylko nas, Polaków, ale także sercach wielu ludzi na całym świecie" - powiedział Andrzej Jankiewicz przed rozpoczęciem koncertu.

Wśród kompozytorów, których utwory były wykonywane podczas wczorajszego koncertu znaleźli się: Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko, Ignacy Paderewski i Stanisław Niewiadomski. W przerwach pomiędzy kolejnymi utworami Andrzej Jankiewicz opowiadał słuchaczom zarówno o samych kompozytorach, jak też o ich utworach i okolicznościach, w jakich powstawały. Koncert był imprezą towarzyszącą przypadającym dzisiaj Uroczystym Obchodom 96. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~betka 11-11-2014 10:20
Pan Prezydent promuje się jak może, każda okazja jest dobra.A czy Prezydent wie, że roznoszenie jego ulotek przez gimnazjalistow jest działaniem bezprawnym?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group