Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 1728
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koncert Policyjnej Orkiestry Dętej

Wiadomości: Szczawno Zdroj
Sobota, 29 września 2012, 17:30
Autor: Michalina
Fot. Michalina
Ostatni weekend września spędzany jest w Szczawnie Zdroju pod hasłem Międzynarodowych Dni Muzyki. Jedną z atrakcji przewidzianych na te obchody był piątkowy koncert Policyjnej Orkiestry Dętej z Wrocławia, która wystąpiła w Teatrze Zdrojowym.

Reprezentacyjna Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu istnieje już od wielu lat i uświetnia imprezy i uroczystości nie tylko o charakterze związanym z działalnością policji, ale także uczestniczy w jubileuszach i koncertach. Dlatego właśnie wystąpiła również dla publiczności Szczawna i Wałbrzycha oraz przebywający w sanatoriach przyjezdnych.

Koncert był także połączony ze świętowaniem 35 rocznicy istnienia orkiestry. Zagrano dwanaście utworów, a po zakończeniu publiczność domagała się bisów. Spośród orkiestry wyróżniało się kilku solistów, którzy mieli szansę popisać się swoimi talentami w samodzielnych partiach.

Pomiędzy wykonywanymi utworami pojawiały się krótkie poetyckie przerywniki- prowadzące odczytywały nastrojowe wiersze między innymi Kerna, czy Gałczyńskiego, które pomagały zrozumieć istotę Międzynarodowych Dni Muzyki.

- Bardzo ciekawe było wykonanie składanki fragmentów muzyki filmowej- mówili młodzi widzowie po wysłuchaniu koncertu orkiestry.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group