Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5847
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Koncert pozostanie w pamięci

Sobota, 1 czerwca 2024, 6:43
Aktualizacja: 9:04
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Koncert pozostanie w pamięci
Fot. organizatorzy
V edycja czarnoborskich Koncertów Kameralnych za nami.

Widownia wypełniona po brzegi, najpiękniejsze arie operetkowe, wybitni artyści i owacje na stojąco zachwyconej publiczności. Tak, w dużym skrócie wyglądał V Koncert Kameralny pt. „Wielka sława to żart”, który 29 maja odbył się w czarnoborskim Centrum Kultury.

Recitale i spotkania z muzyką klasyczną zainicjowane w 2022 r. przez Wójta gminy Czarny Bór – Adama Góreckiego cieszą się coraz większą popularnością. Kameralna atmosfera, scenografia i szlachetna muzyka w wykonaniu wybitnych instrumentalistów to już wizytówka czarnoborskich koncertów kameralnych realizowanych przez Bibliotekę + Centrum Kultury w Czarnym Borze.
Tym razem w murach B+CK wybrzmiały nie tylko dźwięki instrumentów, ale również najsłynniejsze przeboje operetkowe i musicalowe w wykonaniu artystów ogólnopolskiej sceny operetkowej: sopranistki - Anny Ciereszko (absolwentki Akademii Muzycznej we Wrocławiu, laureatki konkursów wokalnych na szczeblu ogólnopolskim oraz międzynarodowym, od 2019 roku związanej z Orkiestrą Księżniczek Tomczyk Art.) oraz tenora - Tomasza Tracza (stypendysty Universität für Musik und darstellende Kunst w Graz; uczestnika kursów oraz festiwali w Polsce i zagranicą, zwycięzcy oraz laureata licznych konkursów muzycznych. Wokalistom towarzyszył, znany już czarnoborskiej publiczności, pianista - Piotr Łukaszczyk (wielokrotny zdobywca nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych, stypendysta Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej w Warszawie). Słowem o muzyce i ciekawostkami o kompozytorach spotkanie okrasiła Krystyna Swoboda z Filharmonii Sudeckiej. Oklaskom i zachwytom publiczności nie było końca. Jak podkreślali słuchacze, był to wyjątkowy koncert, który na długo pozostanie w ich pamięci.

Wydarzenie odbyło się w ramach Senioralnej Akademii Kultury dofinansowanej ze środków Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.

Twoja reakcja na artykuł?

5
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
20%
Złości
5
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group