Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 3311
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Konferencja pn. „Dzielnicowy bliżej nas”

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Wtorek, 9 maja 2017, 12:00
Aktualizacja: 12:03
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Dzielnicowy, to policjant do którego w pierwszej kolejności zgłaszają się mieszkańcy prosząc o pomoc czy poradę prawną. Aby ułatwić kontakt dzielnicowego z mieszkańcami w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji opracowano i wprowadzono w życie nowy program pn. „Dzielnicowy bliżej nas”. Założeniom tego programu poświęcona była konferencja zorganizowana w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele samorządów lokalnych, Straży Miejskich, Straży Leśnej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, kadra kierownicza policji powiatu wałbrzyskiego oraz dzielnicowi z wszystkich jednostek KMP w Wałbrzychu. Tematem przewodnim konferencji było przedstawienie roli dzielnicowego w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego w lokalnych społecznościach, w kontekście wprowadzenia nowych rozwiązań systemowych w zakresie funkcjonowania służby dzielnicowego.

„Dzielnicowy bliżej nas” to nowy program. który zakłada wzmocnienie roli dzielnicowego i wyjście policjantów zza biurek, a także zwiększenie liczby dzielnicowych. Ideą tego programu jest to, aby policja była bliżej obywatela, by miała lepsze rozeznanie na temat zagrożeń. Według programu dzielnicowy musi być osobą znaną mieszkańcom i dobrze postrzeganą. Program przewiduje także nowe formuły szkolenia dla dzielnicowych, które kładą nacisk na kształcenie takich umiejętności jak komunikatywność, nawiązywanie relacji, czy cierpliwość i odporność na stres.

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu kom. Rafał Siczek w swojej wypowiedzi zauważył, że nowa formuła pracy dzielnicowych, to przede wszystkim zbliżenie ich do społeczeństwa. Dlatego też, w porozumieniu z samorządami lokalnymi tworzone są nowe punkty przyjęcia interesantów. Takie działają już w Jedlinie Zdrój, Walimiu, Starych Bogaczowicach, Szczawnie Zdrój czy Czarnym Borze. Na dniach, Punkt Przyjęcia Interesantów uruchomiony zostanie także w Mieroszowie.

Podczas konferencji, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji wałbrzyskiej komendy podkom. Damian Gawron szczegółowo omówił funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda, wykorzystywanych w celu wzmocnienia komunikacji ze społeczeństwem. Zastępca Naczelnika zwrócił uwagę, że Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym.

Konferencje podsumował Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu mł. Insp. Maciej Januszkiewicz podkreślając, iż policjant pierwszego kontaktu – tak przyjęło się mówić o dzielnicowych są, bez wątpienia, najważniejszym ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. Ich zadaniem jest podejmowanie wszelkich działań z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa w swoim rejonie. Dzielnicowy to funkcjonariusz, do którego każdy może zwrócić się o pomoc, poradę prawną lub przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Ważne jest, aby każdy obywatel wiedział w jaki sposób można szybko i łatwo skontaktować się ze swoim dzielnicowym.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~volter 9-05-2017 19:21
Policja jest zagrozeniem dla obywatela nie mniejszym niż przestepcy - zwłaszcza wałbrzyska która napada na kobiety, podpala biura konkurencji i katuje na komisariatach. Najpierw obdzierają nas z godnosci a potem wysyłają dzielnicowych na chałupy żeby sie'' integrować z mieszkancami .'' Żałosne sukinsyny.
~pytacz 9-05-2017 22:08
Konferencja leniuchów opłacanych z naszej kasy? Przecież to zaznaczanie na tej Krajowej Mapie Zagrożeń nie powoduje żadnych interwencji. Pijaki dalej chleją a młodzież rozrabia w zaznaczonych miejscach. Dziękujemy pięknie.Aha, No i gdzie się znowu podziała kontrolna rola prasy?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group