Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4472
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Kongres Świadków Jehowy

Niedziela, 24 lipca 2022, 8:04
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Kongres Świadków Jehowy
Fot. użyczone
„Dążmy do pokoju!”–wyjątkowe ogólnoświatowe wydarzenie również w Polsce.

Tegoroczny kongres Świadków Jehowy pod hasłem „Dążmy do pokoju!” zjednoczy ludzi z 239 krajów, którzy skorzystają z programu przygotowanego w przeszło 500 językach. Podczas gdy uwagę opinii publicznej zdominowała wojna w Ukrainie, Świadkowie Jehowy zapraszają mieszkańców regionu Wałbrzycha i Świdnicy do skorzystania z dorocznego kongresu, którego program będzie odbierany przez miliony osób na całym świecie. Jego temat w tym roku to jednocześnie bardzo potrzebna w dzisiejszych czasach zachęta: „Dążmy do pokoju!”.

- Przez ostatnie lata wykorzystywaliśmy stadiony lub kryte obiekty sportowe. Od wielu lat nasze kongresy były organizowane w Wałbrzychu i innych miastach województwa dolnośląskiego. W programie tegorocznego zgromadzenia zwrócono uwagę ,że w ogólnoświatowej społeczności już dzisiaj można osiągnąć pokój. Jednoczy on miliony osób nawet na obszarach objętych konfliktem, takich jak Ukraina i Rosja — powiedział Zbigniew Malarski, lokalny rzecznik Świadków Jehowy. - Siła, z jaką oddziałują na ludzi zasady i wartości moralne jest mocniejsza niż granice państwowe, różnice etniczne czy bariery językowe. Jesteśmy przekonani, że korzyść z wysłuchania programu odniosą zarówno poszczególne osoby, jak i całe rodziny.

Co ciekawe, Świadkowie Jehowy organizują ogólnoświatowe kongresy już od ponad 100 lat! Dotyczy to również Polski. W tym roku, podobnie jak przez ostatnie dwa lata, poszczególne części programu będą udostępniane online w lipcu i sierpniu. Pierwsze dwie części już są dostępne do obejrzenia lub pobrania. Każdy, kto zechce skorzystać z kongresu, może to zrobić, wchodząc do oficjalnego serwisu internetowego Świadków Jehowy JW.ORG poprzez aplikację JW Library lub platformy streamingowe ROKU TV czy Apple TV. Program można odebrać bezpłatnie. Jest on dostępny dla wszystkich – nie trzeba się logować ani rejestrować. Trzydniowy kongres podzielono na części, z których każda odpowiada połowie dnia programu w standardowej formie. W przemówieniach, wywiadach i filmach omówione zostaną między innymi następujące kwestie:

- Jak miłość pomaga zachowywać wewnętrzny spokój i dobre relacje z innymi?

- Dlaczego można powiedzieć, że rady biblijne prowadzą do pokoju w rodzinie?

- Czy można cieszyć się pokojem mimo choroby, trudności ekonomicznych, klęski żywiołowej albo innych problemów?

- Dzięki czemu ludziom z różnych regionów świata udaje się cieszyć pokojem?

- Dlaczego przyjaźń z Bogiem może prowadzić do prawdziwego pokoju?

Twoja reakcja na artykuł?

22
39%
Cieszy
8
14%
Hahaha
4
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
22
39%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group