Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 2884
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Konkurencja na linii Wałbrzych–Kamienna Góra

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 28 stycznia 2013, 15:33
Aktualizacja: 23:04
Autor: PAW
Fot. PAW
Od dwóch tygodni ceny biletów na trasie Wałbrzych–Kamienna Góra znacznie spadły. To w dzisiejszych czasach dość nietypowa sytuacja.

Do 14 stycznia pasażerów na trasie Wałbrzych-Kamienna Góra woził prywatny przewoźnik oraz PKS Kamienna Góra. Liczba autobusów PKS-u przemierzających tę trasę była jednak ograniczona ze względu na ograniczone zainteresowanie pasażerów. Teraz na linii pojawiły się busy drugiego prywatnego przewoźnika. Od razu zaproponował on klientom zdecydowanie niższe ceny. Na przykład za kurs z Wałbrzycha do Kamiennej Góry zapłacimy 3,20 zł, a z Boguszowa do Czarnego Boru dostaniemy się za 1,40 zł. Taka oferta cenowa spowodowała, że przewoźnik, który wcześniej miał monopol na tej linii, również obniżył ceny za przejazdy. Cieszą się z tego faktu pasażerowie.
- To dla nas świetna wiadomość. Już przeliczyłam sobie, że dzięki takim obniżkom cen zaoszczędzę miesięcznie około 70 złotych, a dojeżdżam do Wałbrzycha z Kamiennej Góry prawie codziennie – mówi pani Marta.

Firma Trans Express, która od 14 stycznia wozi pasażerów na tej trasie, na razie nie zamierza podnosić cen biletów.
- Jeśli zajdzie taka konieczność i zainteresowanie pasażerów będzie jeszcze większe, to jesteśmy w stanie dołożyć jeszcze jednego busa na tę linię, by zwiększyć częstotliwość kursów – mówi Tomasz Kondracki, współwłaściciel firmy Trans Express. - Mamy doświadczenie, bowiem od lat prowadzimy przewozy na trasie Wałbrzych-Świdnica.

Należy więc zatem mieć nadzieję, że ceny za przejazdy na trasie Wałbrzych-Kamienna Góra przez dłuższy okres będą na tym poziomie co obecnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group