Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 2414
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Konkurs "Anioły Hospicjum" rozstrzygnięty

Środa, 26 kwietnia 2017, 9:37
Aktualizacja: 16:02
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Konkurs "Anioły Hospicjum" rozstrzygnięty
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w siedzibie wałbrzyskiego hospicjum laureaci konkursu plastycznego "Anioły Hospicjum" odebrali nagrody. Warto zaznaczyć, że była to już trzecia edycja tego konkursu.

Celem konkursu jest prezentacja prac uzdolnionej plastycznie młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na potrzebę niesienia pomocy osobom chorym i popularyzacja tematyki hospicyjnej. Na konkurs zgłaszać można prace plastyczne wykonane różnymi technikami: może to być akryl, kolaż, akwarela, rysunek czy linoryt. W III edycji konkursu komisja wybierała najlepsze spośród zgłoszonych 164 prac. Autorzy 6 najciekawszych prac zostali nagrodzeni tabletami. Komisja przyznała też 8 wyróżnień.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się: Wiktoria Balejko z PSP nr 26, Zuzanna Sadłoń z PG nr 6, Marianna Zarzycka z PSP nr 28, Wiktoria Tyborska z PSP nr 26, Martyna Bizoń z ZSZ-P w Czarnym Borze i Angelika Kaczmarek z PSP nr 10. Wyróżnienia otrzymali: Emilia Olczyk z PSP nr 26, Krzysztof Jamuła z PSP nr 15, Hanna Mach z ZSM, Emilia Lupierz z PSP nr 26, Julia Tomasik z ZSZ-P w Czarnym Borze, Klaudia Sośnicka z PSP 26, Laura Gromiak z PSP nr 26 i Jagoda Osiel ze Świetlicy Środowiskowej w Boguszowie Gorcach.

Konkursowe prace zostaną wystawione na licytację podczas Balu, który odbędzie się na przełomie maja i czerwca w wałbrzyskim Hotelu Maria. Wtedy też zostanie ogłoszona ostateczna kwota, jaką udało się wałbrzyskiemu hospicjum pozyskać podczas Żonkilowej Kwesty. Cały dochód z licytacji i z kwesty zasili budżet Hospicjum w Wałbrzychu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group