Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 3493
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Konkurs grantowy Funduszu Toyoty rozstrzygnięty

Wtorek, 28 maja 2013, 6:55
Aktualizacja: 14:14
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Konkurs grantowy Funduszu Toyoty rozstrzygnięty
Fot. Robert Bajek
27 maja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników III konkursu grantowego Funduszu Toyoty. Projekt realizowany jest w ramach partnerstwa Toyota Motor Manufacturning Poland, PWSZ w Wałbrzychu i Fundacji Edukacji Europejskiej a finansowany ze środków Toyoty.

W tej edycji konkursu priorytetem była ekologia i promocja zdrowia a także pozytywne zmiany w regionie. Pod uwagę brane były projekty służące mieszkańcom i zakładające trwałe zmiany w otoczeniu. Projekty powinny też być innowacyjne, przeznaczone dla jak największego grona beneficjentów, realizowane przy zaangażowaniu społeczności lokalnej.

Poniżej przedstawiamy listę organizacji dotowanych w 2013 roku przez Toyota Motor Manufacturning Poland, wraz z opisem projektów i lokalizacją inwestycji:

1. Fundacja Azyl - Budowa "Psiego wybiegu", w tym: usypanie ścieżek spacerowych, ogrodzenie terenu płotem drewnianym, ustawienie dystrybutorów z woreczkami, ustawienie koszy na nieczystości, posadzenie roślin poprawiających jakość gleby + działania edukacyjne dla 350 dzieci. Projekt realizowany na nieużytkach zielonych w gminie Boguszów Gorce.

2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boguszowie Gorcach - Zagospodarowanie w formie "Parku Ekomalucha": budowa "Ptasiego Raju " (miejsce opieki nad ptakami), biościany z drewna i plastykowych butelek, zabawki zrobione ze zużytych opon (ekogąsienica), kwietniki i skalniaki zrobione ze zużytych opon, tor do gry w kapsle na placu przed Zespołem Szkolno – Przedszkolnym.

3. Instytut Badania Kompetencji Wałbrzych - Zagospodarowanie placu zabaw, poprzez zakup i montaż toru przeszkód, ściany wertykalnej, butelkowego baldachimu i miejsca do gry w klasy + działania edukacyjne np ekologiczna akcja „Zbieramy opakowania po napojach PET”. Projekt zostanie zrealizowany na terenie placu zabaw przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu.

4. PGS Nr 10 Wałbrzych - Celem projektu jest utworzenie na placu przyszkolnym 2 torów do gry w bocce – Bulodromu „10” oraz działania edukacyjne dla dzieci, młodzieży i mieszkańców związane z promowanie gry w bocce jako formy aktywności fizycznej.

5. UKS Jedlina-Zdrój - Budowa „Plenerowego Studia Ruchu” składającego się z elementów: Wioślarz, Orbitrek, Trenażer nóg, Drabinka z podciągiem oraz działania edukacyjne dla dzieci, młodzieży i mieszkańców Jedliny Zdrój realizowane na placu przy PSP w Jedlinie-Zdroju.

6. PG nr 3 Wałbrzych - Zagospodarowanie placu przy szkole poprzez zainstalowanie: toru do gry w kapsle, stołów do tenisa stołowego, stworzenie muralu na jednej ze ścian garażu, nowe nasadzenia roślinności przy ogrodzeniu od strony ulicy + działania edukacyjne: nauka gry w tenisa stołowego.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, przedstawiciele firmy Toyota, Fundacji Edukacji Europejskiej, Władze Gmin na terenie których przeprowadzone zostaną inwestycje, wnioskodawcy, oraz studenci, którzy uczestniczyli w pracach nad projektami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group