Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2881
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Konkurs „Jestem po stronie natury” rozstrzygnięty

Wiadomości: Szczawno Zdrój
Sobota, 1 września 2012, 6:21
Aktualizacja: 7:56
Autor: Michalina
Fot. red.
Ośrodek Społeczno– Kulturalny działający przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu podczas tegorocznych wakacji prowadził szereg inicjatyw w ramach projektu „Moja Natura”. Jedną z nich był rozstrzygnięty w piątek konkurs plastyczny „Jestem po stronie natury”.

Wystawa nagrodzonych prac plastycznych prezentujących przyrodę znajduje się w pasażu Tesco. Tam też odbyło się rozdanie nagród dzieciom, które prace przygotowywały przez dwa miesiące podczas zajęć w OSK. Rysunki zostały ocenione w trzech kategoriach. W najmłodszej z nich, 8-9 lat zwyciężyła Weronika Kaczor, w kolejnej- 10-11 lat, Marysia Oziembłowska, a w najstarszej grupie- 12-13 lat, najlepsza była Dominika Skowrońska. Łącznie prawie dwadzieścioro dzieci otrzymało nagrody w postaci książek, słodyczy i ekologicznych gadżetów z Dolnośląskiego Zarządu Parków Krajobrazowych.

Prace odbędą małe tournee po Wałbrzychu- zostaną zaprezentowane w galerii BWA w Zamku Książ, w Muzeum w Wałbrzychu oraz w Bibliotece pod Atlantami. Można tam będzie oglądać zarówno nagrodzone prace plastyczne, jak i fotografie uczestników projektu „Moja Natura” z konkursu „Natura w obiektywie”.

Koordynatorem działań związanych z projektem był Włodzimierz Palusko, natomiast prace plastyczne powstawały pod okiem Haliny Krajewskiej, która służyła artystyczną poradą.

Realizowany program był świetną propozycją dla dzieci do spędzenia wakacyjnych przedpołudni. Poza możliwością spożytkowania energii, najmłodsi nauczyli się także wielu rzeczy związanych z ekologicznym postępowaniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group