Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2899
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Konkurs "Mój Mistrz" rozstrzygnięty

Czwartek, 21 czerwca 2018, 6:48
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Konkurs "Mój Mistrz" rozstrzygnięty
Fot. Robert Bajek
W siedzibie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu laureaci konkursu "Mój Mistrz" odebrali wczoraj nagrody.

Organizatorem konkursu "Mój Mistrz" był Poseł na Sejm RP Tomasz Siemoniak. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu wałbrzyskiego, świdnickiego, kłodzkiego, dzierżoniowskiego i ząbkowickiego. Celem konkursu było ukazanie i podkreślenie roli nie tylko tych znanych, sławnych, ale przede wszystkim lokalnych autorytetów, osób z najbliższego sąsiedztwa, z domu, ze szkoły, osób, które swoją pracą inspirują, wspierają, dają młodym ludziom przykład i wzór do naśladowania.

- W konkursie "Mój Mistrz" chodzi o to, żeby w czasach, w których coraz trudniej o autorytety, zachęcić dzieci i młodzież do zastanowienia się nad tym, kto dla nich jest mistrzem, kto może być wzorem do działania. Odpowiedzi są bardzo różne. Często jest to ktoś bliższy niż dalszy, ktoś z kim dzieci mają kontakt na co dzień: nauczyciel, społecznik, członek rodziny. Są też odpowiedzi: Jan Paweł II. Mistrzowie i wzory są wśród nas. Trzeba tylko dobrze się rozejrzeć, a taki konkurs temu pomaga. Jestem bardzo zadowolony, że taki konkurs przeprowadzamy. Miło jest wręczać nagrody tym, którym chce się zrobić coś więcej niż tylko obowiązki - powiedział Tomasz Siemoniak - Poseł na Sejm RP.

Każda ze szkół biorących udział w konkursie mogła zgłosić do 3 prac w formie reportażu, fotoreportażu czy wywiadu. Ogółem z 15 szkół na konkurs wpłynęło 38 prac spełniających wymagania formalne. Jury dokonywało oceny konkursowych prac pod kątem zgodności z tematem konkursu, sposobu wypowiedzi, oryginalności i kreatywności autorów. W każdej z kategorii nagradzane były 2 lub 3 prace, których laureaci otrzymali nagrody rzeczowe o wartości 500 złotych za I miejsce, 300 złotych za II miejsce i 200 złotych za III miejsce.

W kategorii szkół podstawowych III miejsce zajęła Patrycja Piotrowska, II miejsce Wiktoria Kasprzak a miejsce I Natalia Richtscheid. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Natalia Machnikowska, Justyna Sienkiewicz, Hubert Grzybiański i Marta Kwolek. W kategorii szkół gimnazjalnych Jury nie przyznało III miejsca. Na II miejscu znalazła się Zuzanna Kawiak a na miejscu I Elwira Mazur. Wyróżnienia otrzymali: Jagoda Skałuba, Wioletta Kardynał i Aleksandra Brzozowska. Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Jury nie przyznało miejsca I. Na miejscu II znalazł się Maciej Orawiec a na miejscu III Kamila Łyko. Wyróżniona została praca Przemysława Katulskiego.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group