Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2597
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walim: Konkurs Samochodowy im. Janusza Kuliga

Niedziela, 5 października 2014, 15:30
Aktualizacja: Wtorek, 28 października 2014, 13:15
Autor: red.
Walim: Konkurs Samochodowy im. Janusza Kuliga
Fot. Robert Bajek
Ponad 70 miłośników wyścigów samochodowych po górskich, krętych drogach, zjawiło się wczoraj na starcie Konkursu Samochodowego im. Janusza Kuliga w Walimiu, zorganizowanego po raz trzeci przez grupę Walim Rajdowy przy wsparcia Urzędu Gminy Walim.

Uczestnicy imprezy do pokonania mieli trasę o długości prawie 2,5 kilometra, obejmującą słynne "Walimskie patelnie". Odcinek ten pokonywali cztery razy. Co ciekawe tym razem zawodnicy pokonywali trasę w odwrotnym kierunku niż podczas poprzednich imprez, czyli w dół jadąc od strony przełęczy walimskiej w kierunku Walimia. Dodatkowo dla urozmaicenia trasy Organizatorzy na prostej przed "patelniami" przygotowali szykanę do pokonania.

Na godzinę 16.00 Organizatorzy zaplanowali natomiast spotkanie przed obeliskiem upamiętniającym Mariana Bublewicza i Janusza Kuliga przy "Walimskich patelniach". W spotkaniu swój udział zapowiedzieli rodzice Janusza Kuliga a także Maciej Wisławski, Jarosław Baran, Sobiesław Zasada i inni przedstawiciele polskiego sportu motorowego i znajomi tragicznie zmarłych kierowców.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group