Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 4459
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Konkurs wokalny

Wtorek, 10 stycznia 2023, 6:35
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Konkurs wokalny
Fot. organizatorzy
Przed nami konkurs wokalny Zespołu „Mazowsze” w Wałbrzychu.

W Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu odbędą się przesłuchania w ramach III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka, którego organizatorem jest Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Wokalistki i wokaliści, którzy chcieliby spróbować swoich sił zaproszeni są na godzinę 12:00 w czwartek 12 stycznia 2023 r. do Filharmonii Sudeckiej przy ul. Słowackiego 4 w Wałbrzychu.

Przesłuchania są pierwszym z trzech etapów konkursu i odbywają się w kilkudziesięciu ośrodkach w całej Polsce. Mogą wziąć w nich udział wszyscy, którzy ukończyli ósmy rok życia. Konkurs podzielony jest na następujące kategorie wiekowe:
8 lat – 13 lat
14 lat – 19 lat
20 lat – 25 lat
26 lat +

Na potrzeby przesłuchania uczestnicy konkursu muszą przygotować dwa utwory wybrane z listy dostępnej na stronie organizatora (https://mazowsze.waw.pl/repertuar-1) i wykonać je z własnym akompaniamentem (muzyk, zespół albo nagranie podkładu muzycznego na płycie CD, a także na innych nośnikach) lub a capella. Najlepsi uczestnicy przesłuchań lokalnych zostaną zaproszeni do drugiego etapu konkursu, który trwać będzie od lutego do kwietnia w miejscach wskazanych przez Partnerów Makroregionalnych.

W Konkursie w każdej kategorii wiekowej przewidziane jest przyznanie 3 nagród pieniężnych. Powalczyć można także o nagrodę publiczności oraz o staż w chórze PZLPiT „Mazowsze”. Zwycięzców trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka poznamy w październiku tego roku.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora: https://mazowsze.waw.pl/etap-i#

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group