Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 4570
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Konkursy internetowe – czy to coś dla Ciebie?

Wtorek, 20 września 2022, 6:42
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Konkursy internetowe – czy to coś dla Ciebie?
Fot. użyczone
Akcje promocyjne organizowane w internecie konsekwentnie zyskują na popularności. Widzimy to zarówno na naszym rodzimym podwórku, jak i w innych krajach świata. Jaki jest tego powód? Cóż, jest ich co najmniej kilka. Jedna z przyczyn to oczywiście nagrody, które można wygrać. Często jest to jakiś drobny podarek, ale bywa i tak, że sponsor ufundował naprawdę atrakcyjne podarki, jak na przykład auta, sprzęt elektroniczny, PlayStation, wycieczki zagraniczne, pieniądze, itp. A jak korzystają na tym fundatorzy nagród? Im też to przynosi korzyści, bo tak zyskują reklamę, promocję swojej marki i poprawiają sprzedaż. A to jedynie niektóre przykłady, w jaki sposób organizatorzy konkursów potrafią wyciągnąć z tego korzyść dla siebie.

Osoby początkujące mogą czuć się nieco pogubione w świecie konkursów z nagrodami. Nie ma co się dziwić. Konkursów jest mnóstwo, a niektóre z nich są poukrywane w czeluściach internetu, niegodne zaufania lub przeterminowane.

Dlatego jeśli nie masz doświadczenia, to najpierw dowiedz się, jak dobrze selekcjonować aktualne konkursy. Generalnie jest to stosunkowo proste, ale jednocześnie wymaga pewnej dozy realnego doświadczenia.

Gdy znajdziesz interesujący konkurs, to na samym początku sprawdź daty przyjmowania zgłoszeń. Ta kluczowa informacja zwykle będzie widoczna na stronie głównej konkursu.

Kolejna kluczowa kwestia, to reputacja organizatora konkursu. Jak to w życiu bywa - oszuści czyhają prawie wszędzie. W świecie konkursów szczęśliwie jest to rzadkość, jednakże warto trzymać się na baczności.

A zatem, jak poprawnie oszacować wiarygodność danego organizatora? Cóż, nie jest to aż tak banalne zadanie. Na sam początek zerknij czy na stronie konkursu znajdziesz łatwo dostępny regulamin. A w samym regulaminie zawsze powinny być wskazane szczegółowe dane organizatora, wraz z danymi adresowymi.

Spójrz czy język zastosowany w materiałach związanych z konkursem jest pozbawiony rażących błędów. Godny zaufania organizator dba o takie detale, a kanciarz dużo rzadziej.

Dobrym sposobem na dotarcie do godnych zaufania konkursów i promocji jest używanie agregatorów konkursów. Są to proste i intuicyjne serwisy internetowe, gdzie łatwo odnajdziesz konkursy, loterie i promocje wyselekcjonowane przez doświadczonych moderatorów.

Rozpoczynając nową przygodę z konkursami, zwróć też uwagę na typ konkursu czy promocji. Bez wątpienia znajdziesz ich dosyć dużo. Najczęściej spotykana klasyfikacja wygląda podobnie do poniższej:
a) Fotograficzne
b) Artystyczne
c) Skierowane do dzieci
d) Instagramowe
e) Kreatywne

Wyszukaj konkurs, który przypisać można do grupy, która najbardziej Ci odpowiada. W kolejnym kroku przygotuj pracę konkursową na naprawdę przyzwoitym poziomie. Bez tego, ciężko będzie Ci pokonać innych konkursowiczów. Następnie ją prześlij i śledź ogłoszenie o wynikach.

Na pewno zdecydowanej większości konkursów wygrać się po prostu nie da, ale część już tak.

Ważna jest tu konsekwencja oraz odpowiednia jakość produkowanych przez Ciebie zgłoszeń.

Chyba, że weźmiesz udział, w loteriach, w których zwycięzcy wyłaniani są tylko przez ślepy los. Wtedy pozostaje już tylko z wiarą zaciskać kciuki, aby w końcu ten ślepy los łaskawiej spojrzał w Twoją stronę.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group