Piątek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 2320
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Konopie z Czech przewożone w osobówce

Piątek, 18 lutego 2011, 6:06
Aktualizacja: 13:14
Autor: red
REGION, Mieroszów: Konopie z Czech przewożone w osobówce
Fot. KMP w Wałbrzychu
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali po krótkim pościgu samochód osobowy, którym podróżowały cztery osoby w wieku od 21 do 36 lat. Samochód ten nie zatrzymał się do kontroli, pomimo dawanych znaków przez umundurowanego policjanta. W samochodzie podczas kontroli znaleziono siedem krzewów marihuany, a kierowca był pod wpływem środka odurzającego.

Patrol policji mieroszowskiego komisariatu zatrzymał po krótkim pościgu samochód osobowy, którym podróżowały cztery osoby - dwie kobiety w wieku 21 i 24 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 24 i 36 lat.

Kierowca „osobówki” nie zatrzymał się do kontroli, pomimo dawanych znaków przez umundurowanego funkcjonariusza. Okazało się, że powodem takiego zachowania był fakt, iż pojazdem przewożono siedem krzewów konopi indyjskich wielkości 1 metra każdy. Ponadto 36-letni kierowca był pod wyraźnym działaniem środka odurzającego. Był to transport konopi z Czech.

Śledczy z Mieroszowa podjęli dalsze działania. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych natrafili na różnego rodzaju urządzenia służące do przerobu i konsumpcji marihuany. Zabezpieczono również dwie porcje marihuany w woreczkach strunowych. Na strychu natrafili na plantację sadzonek konopi indyjskich. Stróże prawa zabezpieczyli 510 sadzonek tejże rośliny oraz aparaturę pomocną w utrzymaniu prawidłowego procesu naturalnego wzrostu.

Cała czwórka została umieszczona w policyjnym areszcie wałbrzyskiej komendy. Za posiadanie, hodowanie oraz przywóz do kraju środków odurzających, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group