Wałbrzych/Kraj: Konsolidacja zobowiązań finansowych sposobem na uchronienie się przed spiralą zadłużenia?
Autor: materiał zewnętrzny

Czym są kredyty konsolidacyjne?
Kredyt konsolidacyjny jest zobowiązaniem zaciąganym w celu spłacenia wszystkich aktualnych zadłużeń. Trzeba pamiętać o tym, że w przypadku każdej pożyczki/kredytu obowiązuje odmienny harmonogram spłaty. Jeśli ktoś ma problemy z terminowym uregulowaniem należnych płatności, to niestety wiąże się to z szeregiem dodatkowych kosztów. Opłaty dodatkowe są naliczane za niewywiązywanie się z zapisów widniejących w podpisanej umowie. Za każdą zwłokę trzeba niestety słono zapłacić, przez co łatwo o poważne problemy finansowe, zadłużenie się. Jednym ze sposobów wyjścia z długów spowodowanych licznymi zobowiązaniami do spłacenia jest wzięcie kredytu konsolidacyjnego. Można powiedzieć, że stanowi to rodzaj kredytu oddłużeniowego. Na korzyść kredytu konsolidacyjnego przemawia możliwość wybrania optymalnej dla siebie wysokości rat. W zależności od tego, w jakiej sytuacji finansowej znajduje się aktualnie osoba zadłużona, może ona dopasować kredyt do swoich obecnych możliwości finansowych. Kredyty konsolidacyjne są oferowane przez instytucje chcące pomóc osobom zadłużonym. Wysokość rat oblicza się w taki sposób, aby ułatwić spłatę, bez narażania kredytobiorcy na zbyt duże obciążenia finansowe.
Co warto wiedzieć o kredycie konsolidacyjnym?
W przypadku kredytu konsolidacyjnego możliwe jest wzięcie nowego zobowiązania opiewającego na kwotę przekraczającą sumę zadłużeń do spłaty. To duże udogodnienie dla osób, które chcą nie tylko pozbyć się licznych zobowiązań finansowych, ale potrzebują również dodatkowych środków. W kredycie konsolidacyjnym można przeznaczyć część przyznanych pieniędzy na spłatę zadłużeń, a pozostałe środki przelać na swój rachunek bankowy. Nie narzuca się konkretnego celu konsumenckiego, klient w pełni decyduje o przeznaczeniu otrzymanych środków. Na rynku nie brakuje banków, które są skłonne do skonsolidowania do nawet kilku zobowiązań z innych instytucji. Maksymalna kwota kredytu może wynosić kilkaset tysięcy złotych. Charakterystyczne dla kredytów konsolidacyjnych jest to, że mają długi okres spłaty, nawet ponad 70 miesięcy. W kredycie konsolidacyjnym można ująć innego rodzaju kredyty, pożyczki, zadłużenia na karcie kredytowej, limit w rachunku rozliczeniowym, chwilówki. Warto się na niego zdecydować w celu uchronienia się przed wpadnięciem w spiralę zadłużenia, z której potem trudno wyjść. Kredyt konsolidacyjny to skuteczny sposób na zmniejszenie comiesięcznych wydatków i zniwelowanie związanego z tym stresu, który dosłownie spędza sen z powiek. Ranking kredytów i kalkulator na: https://finansiarka.pl/kalkulator-kredytowy/kredyty-konsolidacyjne/
W jaki sposób działa kredyt konsolidacyjny - kalkulator ułatwi znalezienie najlepszej oferty
Kredyt konsolidacyjny jest przeznaczony dla osób, które spełniają wymagania narzucone przez banki. Dotyczą one dochodów, historii kredytowej i zdolności kredytowej. Do zaciągnięcia kredytu niezbędne są dokumenty tożsamościowe klienta, dokumenty dotyczące wszystkich zaciągniętych zobowiązań i dokumenty będące potwierdzeniem otrzymywanego dochodu. Jest wiele sposobów na wzięcie kredytu konsolidacyjnego. Można to zrobić telefonicznie, online lub za pomocą doradcy finansowego. Sposobem na szybkie obliczenie szacowanego kosztu całkowitego kredytu konsolidacyjnego jest kalkulator online. To bezpłatne narzędzie internetowe analizuje szereg czynników, które wpływają na koszt kredytu. Wymienić można opłaty za rozpatrzenie wniosku, wykonanie przelewów w celu spłacenia zadłużeń, wystawienie dokumentacji kredytowej. W koszty kredytu konsolidacyjnego wlicza się również jego udzielenie, liczbę i wysokość aktualnych zobowiązań, wysokość oprocentowania, rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, składki ubezpieczeniowe. Warto też od razu zaznaczyć, że jeśli dłużnik ponownie nie będzie spłacał terminowo nowego zobowiązania, to niestety koszt kredytu konsolidacyjnego wzrośnie. Naliczone zostaną zarówno odsetki, jak i opłaty czynnościowe.