Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 4012
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Konstytucja Biznesu – konferencja w PWSZ

Czwartek, 15 listopada 2018, 6:42
Aktualizacja: Piątek, 16 listopada 2018, 9:21
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Konstytucja Biznesu – konferencja w PWSZ
Fot. Robert Bajek
W siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbyła się wczoraj konferencja poświęcona przedsiębiorczości.

Tytuł konferencji, zorganizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Wałbrzychu, wspólnie z wałbrzyską uczelnią brzmiał: "Konstytucja Biznesu - wiedza podstawą świadomego wyboru". W ramach konferencji zorganizowano panel wykładowy i strefę doradców. Można się było dowiedzieć jakie obecnie obowiązują ułatwienia dla firm, ile wynosi ulga na start, jakie obowiązki spoczywają na administracji, jakie są prawa i obowiązki płatników składek i co można zaliczyć do dobrych praktyk współpracy. Obecny na konferencji Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha zaznaczał, że własna działalność gospodarcza, przedsiębiorczość jest zdecydowanie rekomendowana i wspierana przez Gminę Wałbrzych, czego dowodem są między innymi konkursy grantowe.

W strefie informacyjnej, zorganizowanej w ramach konferencji można było zasięgnąć porad specjalistów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowego Urzędu Pracy, Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego i Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Wśród prelegentów biorących udział w panelu wykładowym znaleźli się: dr Andrzej Guzowski z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Marek Urbański z DARR, dr Maja Jokiel z Uniwersytety Ekonomicznego, dr Monika Bisek-Grąz z wałbrzyskiego ZUS-u, dr Łukasz Mikowski z PWSZ, Helena Dańczak z ZUS o/Wałbrzych i Beata Dyko - Dyrektor wałbrzyskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group