Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 1747
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Konsultacje w sprawie strategii WSSE rozpoczęte

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 3 sierpnia 2013, 10:59
Aktualizacja: 11:00
Autor: red
Fot. red
W WSSE „INVEST–PARK” rozpoczął się cykl spotkań poświęconych nowej strategii rozwoju.

W związku z decyzją rządu o przedłużeniu funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych do 2026 roku, są dalsze plany ekspansji strefy.

- Złożyliśmy do Ministerstwa Gospodarki wniosek o rozszerzenie jej o nowe tereny i teraz czekamy na decyzję. Do tej pory wszelkie prace musiały być wstrzymane ze względu na niepewną przyszłość stref - powiedziała Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE "INVEST-PARK".

Głównym celem spotkania inwestorów, samorządowców oraz ekspertów tworzących nową strategię, jest nakłonienie do większej i intensywniejszej współpracy. WSSE rozesłała wśród swoich inwestorów ankietę z pytaniem, czego oczekują. Wynika z niej, że przedsiębiorcy chcą przede wszystkim zwiększenia dostępności komunikacyjnej, czyli budowy dróg dojazdowych i oznakowania stref, ale także skierowania do stref komunikacji miejskiej. Chcą też pomocy w znalezieniu wykwalifikowanej kadry odpowiadającej potrzebom produkcji oraz ułatwienia kontaktów z administracją lokalną.

- Każda podstrefa będzie miała zamontowane tablice informujące o funkcjonujących w niej przedsiębiorcach i wolnych terenach. Będziemy kontynuować współpracę ze szkołami zawodowymi, żeby, jak w Strzegomiu, zostały w nich uruchomione klasy na potrzeby zakładów strefy - zapowiada Barbara Kaśnikowska.

Już 9 sierpnia ma ruszyć strona www.strategiaWSSE.pl. Zarząd WSSE tą drogą dotrze do przedsiębiorców i samorządowców, którzy nie wezmą udziału w konsultacjach.

www.invest-park.com.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Zdziwienie 3-08-2013 12:12
Tak a minister Piechociński chce przenieś Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną do Opola najpierw nazwa później reszta.
~R. 3-08-2013 13:16
Strefa to już jest "wałbrzyska" tylko z nazwy - w mieście i najbliższych okolicach dalej 2-cyfrowe bezrobocie, terenów pod zakłady nie brakuje to rozwadnia się WSSE na pół Polski. Potem strefa chwali się, że pozyskała nowych inwestorów, ma dobre wyniki finansowe itd..
~Wałbrzych 3-08-2013 20:07
Wałbrzyska to ona nie jest tylko z nazwy bo siedzibę ma w Wałbrzychu i powstała jako Wałbrzyska dla Wałbrzycha za zamknięte kopalnie, strefa była odszkodowaniem dla Wałbrzycha za zamknięte kopalnie i ani Świdnica ani inne miasta nie mają prawd do tego i to się należy Wałbrzychowi jak tyłek do robienia kupy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group