Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 4200
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Konteksty tuż, tuż...

Poniedziałek, 20 lipca 2020, 11:28
Aktualizacja: Wtorek, 21 lipca 2020, 8:01
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Konteksty tuż, tuż...
Fot. organizatorzy
W dniach 23 – 26 lipca odbędzie się 10 jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych KONTEKSTY – tym razem w zmienionej formule, bo obok działań na miejscu, Festiwal Konteksty odbywać się będzie ONLINE, na naszej platformie: HTTP://KONTEKSTY.LIVE/

W trakcie trwania festiwalu wszystkie wydarzenia będą dostępne w postaci transmisji wideo. Konteksty to zbiór unikalnych wydarzeń, w których będzie można uczestniczyć tylko w ramach festiwalu. Program festiwalu składać się będzie z: performance, działań dokamerowych, słuchowisk, wystaw, spotkań oraz filmów. Kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych KONTEKSTY w tym roku prowadzona będzie dwutorowo. Hasłem jednej z linii kuratorskich jest SAMOTNOŚĆ: jako ostateczna kondycja ludzka; dobrowolna i narzucona emigracja wewnętrzna; współodczuwanie istnienia jako remedium na wyobcowanie. Kuratorką tej sekcji jest Małgorzata Sady. Od lat 70-tych uczestniczka, tłumaczka i kuratorka wydarzeń artystycznych, współpracuje z miejscami sztuki, festiwalami filmowymi i teatralnymi w Polsce i zagranicą. Tłumaczka literatury, filozofii, tekstów o sztuce współczesnej. Pisze i mówi o sztuce, filmie, literaturze. Maluje, wydaje książki, fotografuje, tworzy przestrzenie dźwiękowe, pracuje przy filmie animowanym i dokumentalnym. Wykłada na PJATK. Od 9 lat kuratorka Kontekstów.

Linia kuratorska powstałej w tym roku Nowej Sekcji Kuratorskiej zakłada odniesienie się do wątków azylu, schronienia i relacji z innymi ludźmi w naturze, z dala od cywilizacji. W projekcie Les gestes barrières artyści i artystki szukają wartości bezwzględnych poprzez prace pozostające w relacji z naturą, doczesnością i przemijaniem. Autorkami sekcji są Marta Czyż, Julia Wielgus praz Joanka Zielińska. Marta Czyż jest kuratorką tegorocznej edycji Triennale Młodych w Orońsku, od lat zajmuje się historią wystaw oraz bada strategie kuratorskie. Zrealizowała wiele wystaw w Polsce i zagranicą. Pisze teksty o sztuce i publikuje książki. Julia Wielgus jest historyczką sztuki i kuratorką. Realizuje wystawy i pisze. Na co dzień pracuje w galerii Jan Mot w Brukseli. Joanka Zielińska była dyrektorką Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, później pracowała w Ośrodku Dokumentacji Tadeusza Kantora Cricoteca oraz była główną kuratorką działu performatywnego w Centrum Sztuki Współczesnej U-jazdowski w Warszawie. Obecnie pracuje w M HKA w Antwerpii. Pisze i publikuje książki.

Udział w festiwalu jest bezpłatny. Sfinansowano ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Szczegóły na stronie Konteksty - Festiwal Sztuki Efemerycznej

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group