Czwartek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 5384
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kontrole przynoszą efekty

Wtorek, 19 października 2021, 11:22
Aktualizacja: 12:03
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kontrole przynoszą efekty
Fot. KMP Wałbrzych
W miniony weekend na terenach zielonych położonych w powiecie wałbrzyskim oraz samym Wałbrzychu pojawili się policjanci Komisariatu Wodnego we Wrocławiu, których w sobotę wspierali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach, a w niedzielę Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. Mundurowi dysponowali samochodem terenowym oraz dwoma specjalistycznymi pojazdami typu quad. W trakcie sobotniej służby w samym Boguszowie–Gorcach policjanci zatrzymali poszukiwanego dwoma listami gończymi 35–latka.

Po raz kolejny już w tym roku wrocławscy policjanci samochodem terenowym oraz quadami przemierzyli sporą część powiatu wałbrzyskiego. W sobotę wraz z funkcjonariuszami z Boguszowa-Gorc byli między innymi na terenach leśnych położonych w gminach Mieroszów, Szczawno-Zdrój, Boguszów-Gorce, czy też Czarny Bór i Stare Bogaczowice. W niedzielę z policjantami z "jedynki" objechali natomiast Książański Park Krajobrazowy. W ciągu dwóch dni odwiedzili między innymi Dzikowiec, Andrzejówkę, Chełmiec, Trójgarb, czy też Stary Książ. Patrolując lasy, oraz odwiedzając ważne punkty turystyczne, mundurowi działali prewencyjnie mając na celu przeciwdziałanie niszczeniu środowiska na terenach leśnych, zapobieganie kradzieżom drewna, kłusownictwa, czy też szkodnictwa leśnego. Zwracali również szczególną uwagę na turystów, którzy nagminnie naruszają zakaz wjazdu do lasów pojazdami mechanicznymi, czy też parkują swoje samochody na drogach leśnych, w miejscach gdzie jest to zabronione.

Mundurowi podczas tego weekendu podjęli kilka interwencji. Wylegitymowali kilkanaście osób, które w większości za popełnione wykroczenia pouczyli. Realizując zebrane informacje własne w sobotę w Boguszowie-Gorcach na ul. Szkolnej zatrzymali także 35-letniego mieszkańca tej miejscowości, który ostatnie lata ukrywał się w Hiszpanii. Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi m.in. za wcześniejsze znęcanie się nad najbliższą osobą i kierowanie w stosunku do niej gróźb karalnych, niestosowanie się do sądowych zakazów, kradzieże oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. Boguszowianin już trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd przewieziony zostanie do jednego z zakładów karnych na terenie Polski, gdzie spędzi trzy lata.

Dopóki warunki pogodowe będą sprzyjające wspólne patrole boguszowskich, wałbrzyskich i wrocławskich policjantów mają być kontynuowane cyklicznie, szczególnie w trakcie weekendów, kiedy najwięcej turystów udaje się do lasów oraz wybiera w góry położone w Wałbrzychu oraz powiecie wałbrzyskim.

Twoja reakcja na artykuł?

18
75%
Cieszy
3
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
2
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group