Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 5432
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kontrole w szpitalu

Piątek, 3 września 2021, 11:34
Aktualizacja: 12:55
Autor: red
Wałbrzych: Kontrole w szpitalu
Fot. red
Szykują się kontrole w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.

"Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w związku z informacjami dotyczącymi rażącej wysokości zarobków Prezydenta Wałbrzycha Pana Romana Szełemeja w Specjalistycznym Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu - wynoszącymi według doniesień ogólnopolskich mediów ponad 400 tysięcy złotych w skali bieżącego roku oraz miesięcznego wynagrodzenia w wysokości ponad 100 tysięcy złotych w lipcu br. - zarządza w Szpitalu kontrolę w zakresie poziomu wynagrodzenia Prezydenta Wałbrzycha oraz piastowanych przez Prezydenta stanowisk w placówce. Kontrola zwróci uwagę również na zgodność wymiaru czasu pracy Pana Prezydenta z ewidencją czasu pracy na zajmowanych stanowiskach oraz jego pokrycia z zapisami w dokumentacji medycznej pacjentów, którym były udzielane przez Pana Romana Szełemeja świadczenia medyczne. Objętym kontrolą zostanie okres: od 1 stycznia do 31 sierpnia 2021 roku.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, prowadzi już w wałbrzyskim Szpitalu Wojewódzkim kontrolę obejmującą realizację procedur gospodarki produktami leczniczymi (lekami opioidowymi i psychotropowymi, których stwierdzono braki).

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przeprowadzi w Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu wieloobszarowy audyt obejmujący: zamówienia publiczne, finanse i księgowość, wynagrodzenia i sprawy kadrowe oraz systemy informatyczne i zarządzanie jakością w ochronie zdrowia.

Zarząd Województwa Dolnośląskiego jest zaniepokojony informacjami, które obiegły opinię publiczną. Kwestie związane z działalnością zarządczą odwołanej w sierpniu br. dyrektor Szpitala im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu, Pani Marioli Dudziak oraz wysokością zarobków zatrudnionego w Szpitalu Pana Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja zostaną wyjaśnione.

O wynikach kontroli oraz audytu poinformujemy po ich zakończeniu".

Michał Nowakowski

Rzecznik Prasowy

Marszałka Województwa Dolnośląskiego

Twoja reakcja na artykuł?

65
63%
Cieszy
18
17%
Hahaha
1
1%
Nudzi
2
2%
Smuci
4
4%
Złości
13
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (86)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group