Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 3981
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kontrolują lasy

Wtorek, 13 lipca 2021, 7:36
Aktualizacja: 9:48
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kontrolują lasy
Fot. KMP Wałbrzych
Rozpoczęły się wspólne patrole strażników leśnych z Nadleśnictwa Wałbrzych oraz Jugów i policjantów z Boguszowa–Gorc na terenach zielonych położonych w powiecie wałbrzyskim.

W miniony weekend funkcjonariusze Policji oraz Straży Leśnej samochodami terenowymi oraz quadami przemierzyli sporą część powiatu wałbrzyskiego. Byli między innymi na terenach leśnych położonych w miejscowościach Mieroszów, Nowe Siodło, Sokołowsko, Unisław Śląski i Boguszów-Gorce. Patrolując lasy mundurowi pilnowali, aby „zielone płuca ziemi” nie były niszczone. Zwracali również szczególną uwagę na turystów, którzy nagminnie naruszają zakaz wjazdu do lasów pojazdami mechanicznymi, czy też parkują swoje samochody na drogach leśnych.

Tylko w sobotę i niedzielę mundurowi podjęli trzy interwencje związane z wjazdem przez osoby nieuprawnione na tereny zielone. Wylegitymowali czternaście osób, dokonali czterech kontroli pojazdów i nałożyli trzy mandaty karne na sprawców wykroczeń.

Wspólne patrole Policji, i Straży Leśnej będą kontynuowane cyklicznie również z funkcjonariuszami innych komisariatów, szczególnie w trakcie weekendów, kiedy najwięcej turystów udaje się do lasów oraz wybiera w góry położone w Wałbrzychu oraz powiecie wałbrzyskim.

Twoja reakcja na artykuł?

38
72%
Cieszy
3
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
6%
Złości
9
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group